Son dönemlerde dijital dünyanın en trend konularından biri olan NFT teknolojisine olan ilgi giderek artıyor. Sanat dünyasının ardından oyun geliştiricileri de hızla bu dünyaya adapte oldu ve NFT teknolojisine uygun çeşitli oyunları piyasaya sürmeye başladı. Senin için NFT altyapısını destekleyen oyunları inceledik.

Oyuncular tarafından Pokemon’a benzetilen, NFT ile ilgilenenlerin aşina olduğu ve NFT dünyasının en popüler oyunu olan Axie Infinity, düzenli gelir elde etmek isteyen oyunculara yönelik fantastik bir oyun. Savaş, biriktirme ve geliştirme teması üzerine kurulu olan oyunda karakterler, savaş esnasında farklı roller ve özelliklere sahip oluyor. Oyunun başlangıcındaki ilk şart ise 3 adet karakter satın almak. Ayrıca oyun içi ödüller de NFT olarak oyunculara sunuluyor.

Blockchain teknolojisi ile piyasaya sunulan Splinterlands, NFT altyapısına sahip bir kart oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Bireysel maçların yanı sıra turnuvaların da mevcut olduğu oyunda, kartlar farklı istatistiklere sahip. Kullanıcıların sahip olduğu tüm kartlar NFT varlıklar. Savaşlardaki galibiyet ödülleri ise kullanıcılara kripto para birimleri ile ödeniyor.

Sıkı bir Age of Empires taraftarıysan Town Star tam sana göre. Şehir kurma, arazi ve kaynak yönetimi gibi birçok konsepti içerisinde barındıran oyunda, oyun içi ekipmanlar ve para birimleri Gala blockchain içerisinde saklanıyor. Ayrıca 100 ücretsiz Gala Token oyun başlangıcında oyunculara hediye ediliyor.

Unity tarafından desteklenen Lost Relics, aksiyon-macera kategorisinde yer alan bir oyun olarak öne çıkıyor. Kullanıcılara beceri ve güç kazandırmak için değerli eşyaların kullanıldığı oyunda, blockchain ile tasarlanan öğelerin sınırlı sayıda olduğu biliniyor. Takas yöntemlerinin de mevcut olduğu Lost Relics, NFT üzerinden gelir elde etmek isteyen oyuncuların gözdesi konumunda.

NFT tabanlı bir futbol oyunu olan Sorare, dijital kartlar ile sanal bir takımın satın alındığı ve yönetildiği bir oyun. 2018 yılında geliştirilen oyunda kullanıcılar NFT futbolcu kartlarını satarak veya takas yöntemine başvurarak para kazanabiliyor. Ayrıca oyun gerçek zamanlı futbolcu piyasasını da eş zamanlı olarak takip ettiği için futbolcunun yeşil sahalardaki performansı direkt olarak oyuna yansıyor.Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz