Menemen maçında gasp edilen puanlardan sonra şampiyonluk için ant içen Hatayspor futbolcuları, İnegöl deplasmanında hem seriyi devam ettirdi, hem de şampiyonluk yolunda dev bir adım daha attı. Yıllardır süregelen makus talihi bu sene sonlandırmaya çok az kaldı.

Böyle zorlu lig maratonunda son düzlüğe iyi giren takımlar mutlu sona ulaşır. Hatayspor da son düzlüğe rakiplerine oranla daha formda girdi ve artık ipler Hatayspor'un elinde.

Lig tabi ki henüz bitmedi. 3 zorlu maç daha var. Ama İlhan hoca ve talebeleri kalan maçlarda rehavete kapılmayacak kalitede ve tecrübedeler.

Değinmeden geçemeyeceğim bir konu var. Sezon başından beri bazı kesimler tarafından her puan kaybı sonrası eleştirilen İlhan Palut hoca, kalitesini futbol bilgisini ve zekasını taraflı tarafsız herkese gösterdi. Hatayspor gol bulmakta zorlanmazken, 31 maçta kalesinde sadece 13 gol gördü. Hatayspor Avrupa'da en az gol yiyen takım durumunda. Üzerine oynanan tüm oyunlara rağmen de zirvede. Şampiyonluğun en güçlü favorisi konumunda. Bu gurur bizim. Bu gurur İlhan hocanın. Sabrın sonu İlhan Palut. Değerlerimize sahip çıkalım.

Herşeyden önemlisi Hatayspor camiası kenetlendi. Herkes hatalarından ders çıkardı ve saha içi ve saha dışı istikrar yakalandı. Her zaman şunu söyledim bu grupta Hatayspor'un tek rakibi kendisidir. Tek yumruk olmuş bir Hatayspor çok sürmeden süper lige dahi ayak basacaktır.

Şehrin genelinde Hatayspor konuşuluyor ve halk şampiyonluğa odaklanmış durumda. Fakat siyasilerin ve mülki amirlerin Hatayspor'a halen uzak durması manidar. Hatayspor'un Lütfü Savaş'tan başka kimsesi yok mu? Mesele memleket meselesi değil mi? O zaman sorun nedir? Hala "ben sen" mi diyeceğiz? "Biz" olalım artık "biz".

Taraflı tarafsız tüm Türkiye'nin alkışladığı ve üst lige kalite getireceğine inandığı Hatayspor'a sahip çıkmak her bir Hataylı'nın boynunun borcudur. Herkes Hatayspor çatısı altında birleşmelidir. Dışarıda kalanlar dışlanmaya mahkumdur.

 Hatayspor kalan 3 maçın 2'sini içeride oynayacak. Artık rakibin kim olduğu önemli değil. Hatayspor çıkacak topunu oynayıp kalan maçları kazanacak.

Sonrası mı? Masabaşı ve lobi değil inananlar kazanacak. Bu şehir önce 1. Lig sonra da birkaç seneye kadar süper ligi görecek.

Gücümüzün ve potansiyelimizin farkında olalım. Hatayspor çatısı altında birleşip, tek yürek olalım.Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz