Uzmanların söylediğine göre önümüzdeki 20 yıl içerisinde yapay zekanın da gelişmesi ile birlikte robot çağı başlayacakmış.

Tabi insanlar şimdiden gelişen teknolojinin yararlarını kullanmaya başladı. İngiltere’de doktorların ve hemşirelerin işlerinin üçte birini robotların yapması için ülkenin önde gelen bilim insanları öneride bulunmuş.

Yanı önümüzdeki birkaç yıl içerisinde hayatımız robotların elinde olabilir. Bu şekilde düşününce insanların akıllarına başka sorular da gelmiş.

Mesela doktorların tüm işlerini robotlar yaparsa. Sadece doktorların değil herkesin işini robotlar yaparsa insanlık boş mu oturacak. Uzmanlar bu düşünceler için hala erken deseler de önümüzde çok uzun bir vakit yok.

Peki bu durum gerçekleşir ve insanlar işlerini daha önce de olduğu gibi robotlara kaptırırsa insanlar evine nasıl ekmek götürecek ?

Ülkeler bu durumun ülke ekonomisini kötü yönde etkileyeceğini ve kaos olacağını öngörerek. Böyle bir durum söz konusu olduğunda insanlara işsizlik maaşına benzer maaşlar vereceklerini açıkladılar.

Dünya nüfusu gün geçtikçe artıyor ve işsizliğin çok olduğu ülkelerde bu artış daha fazla. İşlerini robotlara kaptıran insanlığı dünya daha fazla kaldıramayacağı da bir gerçek.

 İşte tam burada belki diğer gezegenlere seyahatin planlarını yapmaya başlamalıyız.

Elon Musk’ın mars projesine olan ihtiyacımız belki de hiç azımsanmayacak bir şekilde artıyor. Bundan 40 yıl sonra Mars’a gitmek belki de dünyanın rahatlaması elinde bulunan tek plan. Umalım da Elon’un planları tamamen yolunda gitsin. Aksi takdirde geleceğimiz çok parlak gözükmüyor.Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz