İnsanoğlunun, Mısırlılar, Hintler, Çinliler, Araplar ve Yunanlılar gibi eski medeniyetlerden bu yana parfüm kullandığı biliniyor. Günümüzde de koku önemli bir imaj göstergesi olarak öne çıkıyor. Karakteristik bir parfüm seçmek, bulunduğun her ortamda seni bir adım öne taşır ve kokunla çevrendekilerde iz bırakabilirsin.

Her insanın cilt tipi farklılık gösterir. Yağlı, kuru, dirençli veya hassas bir cildin olabilir. Öncelikle cildinin tipini belirlemeli, ardından doğru parfümü arayamaya başlamalısın. Bu sayede yol haritanı belirlemen daha kolay olacaktır.

Parfümünü seçerken yaşam tarzını göz önünde bulundurmalı ve yaşam biçimine uygun bir parfüm seçmelisin. Beslenme şeklin, sosyal ve iş yaşamın, kültürel değerlerin gibi birçok faktör parfüm seçmen için önemli kriterler arasında yer alıyor.

Parfüm seçimi yaparken dikkat etmen gereken bir diğer konu ise parfüm kullanarak gireceğin ortamın neresi olduğu. Sosyal yaşamın için ayrı, iş yaşamın için ayrı parfüm seçebilirsin. Bu sayede farklı kokulardan yararlanmakla kalmayacak aynı zamanda çok iyi bir hamlede bulunacaksın.

Parfüm seçimi yaparken birçok koku arasında kararsız kalabilirsin. Bu noktada dürüst olduğuna inandığın ve zevklerine güvendiğin bir karşı cins ile parfüm seçimi yapabilirsin. Son kararı partnerinizin vermesine izin verebilirsin. Bu sayede doğru kokuyu bulma ihtimalin biraz daha artacaktır.

Parfüm seçimi yaparken parfümlerin kokusunu daha iyi anlamak ve algılamak adına parfümü üzerine değil, çeşitli kartlara sıkmalısın. Ayrıca bu kartları hemen koklamak yerine bir süre beklemelisin. Bu sayede parfümün gerçek etkisini görebilirsin.Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz