En çok şikayet edilen konulardan bir tanesidir karın ve bel yağlanması. Ne yaparsam yapayım bu bölgedeki yağlardan kurtulamadığını söyleyenler mutlaka vardır aranızda.Genlerimiz vücudumuzdaki yağın nerede toplanacağı konusunda etkili olabiliyor ancak dengeli beslenme ile sağlığı kontrol altında tutmak yine bizlerin elinde.Sağlık diyorum çünkü karın ve bel yağlanması basen yağlanmasına göre daha tehlikelidir nedeni ise kalp hastalıkları,Tip 2 diyabet ve felç gibi sağlık sorunlarıyla bağlantılıdır.

Peki bu yağlanmalardan nasıl kurtulmalıyız?

-Öncelikle yapmanız gereken yağlanmanın nedenini araştırmak.Çoğu zaman diyabet,polikistik over,insülin direnci gibi rahatsızlıklar karın ve bel çevresi yağlanması yapabiliyor.

-Tahlil sonuçlarımız doğrultusunda sağlıklı ve dengeli bir beslenme programı ilk kuralımız.

-Beslenme programınızda basit karbonhidrat dediğimiz kana hemen karışan (rafine şeker,bal vb.) karbonhidratlar azaltılıp kompleks karbonhidratlara (tam tahıl ürünlere sebzelere vb) yönelmelisiniz.

-Doymuş yağ dediğimiz katı,hayvansal kaynaklı yağların tüketimini minimum seviyeye indirip doymamış bitkisel yağları tercih edin.

-Alkolden gelen kalori diğer kalorilere göre karın bel çevresi yağlanmasını daha çok etkiler bu neden alkol tüketimini sınırlandırmalısınız.

-Wake Forest Üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre; hidrojenize yağlardan üretilen ve margarin, pastane ürünleri, kurabiye ve kızarmış yiyeceklerde bulunan transyağ asitleri karın-bel çevresindeki yağlanmayı daha çok arttırıyor ve vücudun diğer bölgelerine oranla yağ hücrelerinin bel çevresine dağılımını sağlıyor.

-Amerika Beslenme Dergisine göre yeşil çay içerisinde bulunan kateşinler sayesinde bel çevresindeki yağlanmayı azaltıyor.Yaban mersini yine aynı şekilde bel bölgesindeki yağları yakıcı etki gösteriyor.

-Fast food yiyecekler bel çevresindeki yağlanmayı arttırıyor.

-Lif içeriği yüksek besinler tercih edilmelidir.

-Son olarak hareketli bir yaşam bu yağlardan kurtulmanıza destek olacaktır.Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz