BUGÜN Süper ligin en renkli iki takımı Antakya Atatürk stadında karşı karşıya gelecek. Ömer Erdoğan’ın Atakaş Hatayspor’u ile Abdullah Avcı’nın Trabzonspor’u sahada 3 puan için savaşacak.

Son haftalarda oynadığı her karşılaşmadan büyük keyif alınan oynadığı futbolla taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanan Bordo-Beyazlılar, Abdullah Avcı’nın göreve geldiği günden bu yana yenilgi yüzü görmeyen Bordo-Mavililerin karşısına kazanmak için çıkacak.

Bu düşünce insanın futbol iştahını da daha kabartıyor.

İlk kez mücadele ettiği süper ligde ilklere imza atarak 13 maç oynayan Atakaş Hatayspor, 12 maç oynayan  Lider Aytemiz Alanyaspor’un sadece 5 puan gerisinde bulunuyor. Atakaş Hatayspor, Trabzonspor’u mağlup etmesi halinde zirveye bir adım daha yaklaşacak.

Herkesin herkesi yenebildiği pandemi liginde Bordo-Beyazlılar rakip Trabzon olsa da galibiyete çok uzak değil. Göztepe karşısına tamamen yabancı bir kadro ile çıkıp rakibine nefes aldırmayan Atakaş Hatayspor karşısında Trabzonspor’un işi çok zor.

Her iki takımında galibiyeti düşünecek olması iyi bir maç izleyeceğimizin en büyük kanıtı. Her dakikası heyecan dolu  olacağını beklediğim maçta elbette ki iki takımda defans güvenliğini elden bırakmayacak. Çünkü ne Atakaş Hatayspor’un nede Trabzonspor’un yenilgiye tahammülleri yok.

Bu yüzden neresinden baksanız televizyonları başında maçı izleyecek olan taraftarların hop oturup hop kalkacakları bir maç izleyecekleri kesin.

Ben böyle düşünüyorum.

Ama bunun tam aksi bir maçta olabilir.

Göreve geldiği günden bu yana yenilgi yüzü görmeyen Abdullah Avcı buna rağmen çok eleştirildi. Tıpkı rakibi Trabzonspor’un 4 puan üstünde 6’ıncı sarıda bulunan Atakaş Hatayspor’un Teknik Direktörü Ömer Erdoğan gibi. Her iki takımında önce defans güvenliğini düşünüp kapanması maçın tatsız tuzsuz geçmesine etken olabilir.

Ama her şeye rağmen ben yine de bu maçın izlerken zevk veren bir karşılaşma olacağından eminim.

Göztepe karşısında haklı bir galibiyet alan Atakaş Hatayspor, ligdeki galibiyet serisini sürdürmek için bu maçı almak zorunda. Ligde kalıcı olmayı hedefleyen,  Bordo-Beyazlılar bu maçı galibiyetle kapatmaları halinde yolun büyük bir bölümünü kat etmiş olacaklar.

Bu hedef doğrultusunda ligin ilk yarısında toplanılacak her puanın büyük önem arzettiğini söylemek gerek. Hatayspor ligin 14’üncü haftasına girilirken topladığı 21 puanla bunu şu ana kadar başardı. Bundan sonra da başarısız olacağını sanmıyorum. Bu yüzden Trabzon karşısında alınacak kötü bir sonuç dünyanın sonu olmaz. Ama alınacak bir galibiyet rakiplere korku salar. Zirveye bir adım daha yaklaşır Atakaş Hatayspor, bu da bundan sonra oynayacağı karşılaşmalarda rakiplerini baskı altında tutar.

Bu yadsınamaz bir gerçek.

Doğrusu Göztepe karşısında oynanan futbol, bu zor maç öncesi bana umut verdi. Rakibe göre kadro kuran ve oyun planını bu yönde yapan Teknik Direktör Ömer Erdoğan ve yardımcılarının Trabzonspor’u da en az Göztepe kadar iyi analiz ettiklerinden yana bir şüphem yok. Atakaş Hatayspor bu analizler ışığında kendi oyun planını sahada uygularsa, kimse Bordo-Beyazlıların önünde duramaz.

Önemli olan evde yaptığın hesabın çarşıya uyması.

Bu kadar basit.

Ama rakip nede olsa Trabzon tehlikeli silahları var. Önce onları durdurmak lazım. En tehlikeli silahı da Anthony Nwakaeme, dar alanda iyi işler yapan hiç benlenmedik anda kaleyi bulan şutlarıyla gol bulan Nwakaeme’ye karşı özel önlemler almak şart. Birde Ekuban var. Bu iki futbolcu Trabzonspor’un aldığı galibiyetlerde önemli pay sahibi.

Mutlaka Ömer Erdoğan’da benim düşündüğümü düşünmüştür ve bu iki futbolcuya futbolcularını yakın oynatıp boş alan bırakmayarak kilit vuracaktır.

Dediğim gibi bugün çok güzel bir maç bizi bekliyor. Her dakikası heyecan dolu. Hop oturup hop kalkacağımız bir maç.

İyi seyirler.

 

 Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz