Sezon başında,  Atakaş Hatayspor’un ligde bu kadar başarılı futbol oynayıp, 23. haftada 35 puana sahip olacağını söyleseler, hadi oradan diyen çok olurdu herhalde. Ama bu gün baktığımızda tüm Hatay’ı gururlandıran bir takım var sahada. İsimsiz futbolculardan kurulu olmasına rağmen, takımın bugün geldiği nokta gerçektende parmak ısırtacak cinsten. Hele oynadığı futbol, sahaya konan mücadele Hataylıyım diyen herkesin göğsünü kabartan cinsten bir gurur bence.

Teknik Direktör Ömer Erdoğan’ın Atakaş Hatayspor’un başına getirildiği gün yapılan eleştirileri hatırladığımda, o eleştirileri ben yapmadığım halde utanıyorum şu an…

Gerçekten.

Bir insana karşı bir toplum bu kadar önyargılı olabilir mi? diye düşünmekten kendimi alamıyorum hala.

Hele Aaron Boupendza hakkında yazılan çizilenler… Bakmadan takım sahaya çıkmadan yapılan eleştirilen. Bakın görün topa vurmayı bilmiyor dediğiniz adam, bugün attığı 16 golle gol krallığı yarışında şu an zirvede… Acaba diyorum bazen, o günlerde o eleştirileri yapanlar, bugün kendilerinden utanıyorlar mı?

Peki salı günü Antakya Atatürk stadına çıkan Fenerbahçe’nin başında kim vardı?

Erol Bulut.

Erol Bulut 2 sezon öncesinde hangi takımı çalıştırıyordu? Hatırlayan var mı?

Hatırladınız değil mi? Yeni Malatyaspor’dan Fenerbahçe’nin Teknik direktörlüğüne uzanan 3 yıllık bir serüven. Peki biz neden Ömer Erdoğan’a sezon başında hiç şans tanımadık, yerden yere vurduk.

Bakın Atakaş Hatayspor’u nerelere getirdi.

Futbol bilgisi, duruşu, efendiliği, alçak gönüllülüğü ile hayran duyulacak bir insan Ömer Erdoğan..Onu bilmeyenler  sadece Karagümrük teknik direktörlüğü yapmış sanıyor. Aslında o göründüğünden daha da büyük bir hoca. Kimlerle çalışmış bir araştırın. Kendini geliştirmek için kimlerden yardım almış araştırın..

Şimdi bunlar nereden çıktı diye söylenmeyin. Ben sadece yiğidin hakkını yiğide veriyorum.

Özellikle Fenerbahçe maçından sonra bunu bir Hataylı olarak görev sayıyorum. Çünkü bizim bu adam gibi adama özür borcumuz var.

Ligde 23 hafta geride kaldı. 23 hafta diyoruz ama aslında 22 maç oynandı. Oynanan 22 maçta 35 puan...Harika bir puan..

Her şey iyi gidiyor. Fenerbahçe yenilgisine rağmen iyi gidiyor. Fenerbahçe yenilgisine rağmen diyorum. Çünkü Fenerbahçe oynadığı oyunla bu galibiyeti hak etmedi. Hak eden taraf sonuna kadar Atakaş Hatayspor’du.

Atakaş Hatayspor, bence Fenerbahçe’ye değil tecrübesizliğine yenildi. Fenerbahçe’nin attığı ilk gol aklıma geliyor. Ossayi Samuel kaptan Mesut’u çok kolay geçiyor. Ardından ortalıyor. Thaim iyi vuramıyor. Top Müner’den dönüp Thaim’in kafasına çarpıp filelere gidiyor. İkinci yarıda Billong kendi kalesine atıyor. Gollerin dışında Fenerbahçe’nn bir tek pozisyonu yokken, Atakaş Hatayspor girdiği pozisyonların yarısını atmış olsa maçtan 3-2 galip ayrılabilirdi.

Popov vurdu. Altay doksandan çıkardı. Boupendza vurdu. Direkten döndü. Boupendza vurdu. Altay Kurtardı. Pablo vurdu. Ozan çizgiden çıkardı. Diouf vurdu. Altay çıkardı.

Altı pastan ceza alanına girmeden, caza alanı içinde, altı pasta girilen pozisyonlar. Goller kaçtı da kaçtı. Daha ilk yarıda Boupendza başını kaldırıp Selim’i görebilse Atakaş Hatayspor maça 1-0 önde başlayacaktı.

Bazen olmuyor işte. Atakaş Hatayspor bir tek kaleci Altay Bayırdır’a takıldı. Alpay lideri kalecisi nasıl oynaması gerekiyorsa öyle oynadı.

Fenerbahçe mağlubiyetine bu kadar üzüleceğimi tahmin etmezdim. Hatta maçtan önce bu Fenerbahçe’yi eli boş göndeririz, hiç olmazsa 1 puan alırız diye düşünüyordum. Bubunu bana düşündiren şeyde her iki takımın oynadığı futbol oldu. Eğer Akintola Başakşehir maçında boşu boşuna sarı kartg örmese inanın bu maçın skoru bir başta olurdu.

Ama kısmet..Sonuçta lidere yenildik. Hemde iyi oynayarak yenildik. Yenildik ama ezilmedik diye bir klişe cümlede kullanabiliriz hatta.

Olsun Atkaş Hatayspor, canınız sağolsun Hatay’ın aslan parçaları…

Hiç önemli değil..Bu yenilgiyi hiç takmayın..Çünkü hak ettiğiniz bir yenilgi değildi…

Sizlerle gurur duyuyoruz.

Aynen böyle yüreğinizle oynamaya devam edin..Ömer Erdoğan’ın talebeleri…

 Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz