TÜRK TİPİ CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİNDE “BOZKURT AVA ÇIKINCA” (2)

Cumhurbaşkanlığı sistemi, Sayın Devlet Bahçeli’nin 7 Şubat 2017 tarihli Meclis konuşmalarında: “Bunlar çılgına dönüp kudursalar da millet için ‘evet’ devlet için ‘evet’, Cumhuriyet için ‘evet’, Türklüğün bekası için ‘evet’ diyeceğiz.” dediği bir sitemdir.

Cumhurbaşkanlığı sistemi, muhalefetin eşgüdümlü siyaset yürüttüğü HDP’ye rağmen TBMM Genel Kurulu’nda AK Parti ve MHP’nin oylarıyla kabul edilen bir sistemdir.

Cumhurbaşkanlığı sistemi, Türk milletini bu tarihe kadar kendi kimliği ile Batılı olma gayreti arasında sıkıştıran arayışlara son verildiği tarihtir.

Cumhurbaşkanlığı sistemi ile Türk milleti, batılı reformlarla, Hun Türklerinden bize evrilen orijinal Türk siyaseti, töresi ve devlet nizamı arasında kalkmaktan da kurtulmuştur.

Cumhurbaşkanlığı sistemi, vesayet ve kurumlar ayrılığının kaosuyla yönetilememekten kurtulmuş ve koordinasyonla yönetilebilir bir hale gelmiştir!

Cumhurbaşkanlığı sistemi, bize belki de kazandıracağı en önemli boyut “yönetim” kabiliyetine yeniden sahip olmaktır.

Cumhurbaşkanlığı sistemi aynı zamanda güçlü liderliktir.

Cumhurbaşkanlığı sistemi, Batı’nın devlet adamlarını değil, bizim kültürümüzü ve medeniyetimizi yaratan ve cihanı bize devlet yapan, yanlarında ‘Tonyukuk’ gibi devlet adamlarıyla büyük devletler kurmuş olan Türk hakanlarımızı örnek alacağımız bir sistemdir!

Cumhurbaşkanlığı sistemi, ülkelerin en önemli özelliğinin medeni olmak ve adalete dayanmak gerektiğine inanan sistemin ta kendisidir. Türk milletinin bugüne kadar kurduğu cihan devletlerinin temeli de bu iki esasa dayanmıştır: Medeni olmak ve Adalete kıymet vermek!

Cumhurbaşkanlığı sistemi, öncellikle adaleti yeniden tevzi ve tesis etmesi gerektiğini bilmektedir.

Cumhurbaşkanlığı sistemi, başarılı olabilmek için önce ülkenin içini düzene sokmalıdır, Türk milletini iktidarı ve muhalefetiyle asgari müştereklerde birleşerek, millî meselelerde anlaşarak ve dünyaya aynı tepkiyi vererek sistemli ve her açıdan organize bir toplum haline getirilmelidir!

Cumhurbaşkanlığı sistemi, ülkede milletin kalkınmasına engel hale gelen her türlü vesayet sistemini yok ederek artık, Türk milletinin ve halkının iktidarına zemin hazırlayan bir sistem olma çabasına girmelidir!

Cumhurbaşkanlığı sistemi de her sistem gibi başta bazı eksikliklerle karşı karşıya kalacaktır; ancak eksikliklerini zamanla tamamlayarak başarılı bir sistem haline getirmek zorundayız, çünkü bu cumhuriyet bize Türk’ün atası Atatürk’ün emanet ettiği bir sistemdir!

Cumhurbaşkanlığı sistemi, hayalleri, hedefleri olan milletleri başarıya ulaştırır.

Cumhurbaşkanlığı sistemi ülkenin büyük çoğunluğuna dayalı bir oyla sisteme entegre olduğu için ülkenin insanlarının duyarlı, bilinçli, akıllı ve ortak değerlerde buluşarak, birlikte hareket etmesini sağladığı için güçlü bir yapıdır!

Cumhurbaşkanlığı sistemi içinde muhalefet görevini üstlenenlerin de sorumluluk sahibi olmaları gerekir; aynı çoğunluğa ulaşabilmek için onlarında ülke için çalışması gerekir!

Cumhurbaşkanlığı sistemi, sandıkta yenilmeye doymayan sürekli güreşmek için meydan diyen muhalefetin sistemi değildir, çünkü seçim sandığı sık sık meydanlara çıkmaktan yorulmuştur!

Cumhurbaşkanlığı sistemi içinde muhalefet öncelikle iktidarla sabırla empati kurmayı öğrenmelidir.

Cumhurbaşkanlığı sistemi; Türk milletinin Hakan devlerinde oluşturduğu çok uluslu etnisiteye dayalı devlet yönetimini yeniden organize etmeli ve ülkede birbirimizi, sağcı-solcu, Türk, Kürt, Yahudi, Ermeni, Rum, Gürcü, Boşnak, Çerkez, Arap, Müslüman, Hıristiyan, Musevi, Budist, başı açık-kapalı, Alevi-Sünni diye dışlamamalıdır. İktidar çok uluslu etnisiteye dayalı Türk Hakanlıklarının tecrübelerinden yararlanmalıdır ve unutulmamalıdır “Ayrılıkta azap birlikte rahmet vardır.”

Cumhurbaşkanlığı sistemi içinde farklılıklar bir zenginlik olarak algılandığı birbirimizi farklı hallerimizle kucaklamanın gerektiğine inanmalıyız!

Cumhurbaşkanlığı sistemi içinde başarı odaklı olmak zorundayız ve bunun için; hedef belirleyecek ve hayal kuracak, çalışılacak ve çalışmadan belirlenen hedefe ulaşmanın asla mümkün olamayacağına inanmak ve yılmadan çalışmamız gerekir.

Cumhurbaşkanlığı sistemi içinde, özellikle, gençler; kendilerine güvenmeli ve kendilerinden daha akıllı öğretmen ve akademisyen kadrosu tarafından yetiştirilmelidir ve gençler arkadaşlarını dahi seçerken kendilerinden daha akılı olanı seçmeli ve akılılarla çalışmayı tercih etmelidir.

Cumhurbaşkanlığı sistemi içinde başarılı girişimcilerin önü açılmalı ve bunlar için özgüven yaratılmalı, melek yaratıcılar yenilikçi düşünceye sahip gerçek girişimcileri desteklemelidir.

Cumhurbaşkanlığı sistemi içinde Dünya’yı aydınlatan nurlu ufuklara daha yakın durmaktayız, bu nurun Anadolu coğrafyasının ufuklarında ışıldaması şarttır ve eğer iyi hazırlanabilirsek o ışık bu topraklarda gelişecektir.

Cumhurbaşkanlığı sistemi içinde terör belasından da bir an önce kurtulmalıyız. Otuz yılı aşkın bir süreçte harcadığımız insan enerjisi ve sermayesi dünyanın uğraştığı sorunla mücadeleye aktarılabilir.

Cumhurbaşkanlığı sistemi ve onun karşıtı gibi görülen ve model olarak Batıdan alınan parlamenter sistemi, sıfatlarla ne kadar güçlendirebilirsiniz ki?

Cumhurbaşkanlığı sistemi, anayasa da tarifini bulan Türk milletinin doğrudan Türk halkının kendi sistemidir!Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz