Artık hayatımızın eskisi gibi olmayacağını, tüm eskileri, alışkanlıklarımızı çöpe atmamız gerektiğini söylemiştik. Bütün bunlara neden olan Covid-19 belası tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de esir aldı.

Kontrollü normalleşme adı altında başlatılan normalleşme dönemi, anorleşmeye döndü. Vakalar tam 10 kat artıp 60 binlere geldi. vefat eden insan sayımızda öyle 300’lere dayandı.

Düşünebiliyor musunuz? Ülkemizde her gün 300 insan ölüyor.

Ama kimin umurunda ki bu durum?

Normalleşme denildi, hepimiz birbirimize sarılarak mesafeleri sıklaştırarak bu kararı kutladık. Kuralları unuttuk Hep birlikte eski alışkanlıklarımıza döndük. Sanki Covid-19 belası ülkemizden uzaklaşmış gibi davrandık.

Bitti gibi, birbirimize sarıldık. Nişanlar, düğünler, nikahlar hırla yapıldı. Genel kurullarda salonlar hınca hınç doldu. Oysa ülkemizde kontrollü normalleşme ilan edilmişti. Biz ne yazık ki kontrolü kaybettik.

Günün sonunda ne oldu hepimiz kaybettik. Vaka sayısı 10 kat arttı. Sağlık çalışanların yükü arttı. Esnafın, vatandaşın sıkıntısı de bir o kadar arttı. açılan cafeler, restaurantlar kapandı. İnsanlar yine işsiz kaldı. Bunların hepsi sözüm ona kontrollü normalleşmenin sonunda oldu.

Çok güzel normalleştik. Hemde çokk..!!!

Peki biz millet olarak neden böyleyiz.

Çok sıcakkanlıyız evet birbirimize sarılmayı seviyoruz. Destek olmayı yardımlaşmayı seviyoruz ama bütün bunlar Covid-19 belasının istediği şeyler.

Çabuk unutuyoruz. Bu unutkanlığımızın faturasını da şimdi en ağır şekilde ödüyoruz.

Suçlu kim?

İşi siyasete bağlarsak tek suçlu var oda hükümet. Ama şunu hep kaçırıyoruz. Evet baş suçlu hükümet. Ama bizde suçluyuz. Şunu kabl etmeliyiz. krallara uymadık. Ne denildiyse tersini yaptık. Sokakları, çarşıları, pazarları doldurduk. Oysa kontrollü normalleşme dönemine girmiştik. Covid-19 belası betmiş değildi ki.

Ölüm en acı şey tabi ölenlerin yakınları için. Bugün günde 300 kaybediyoruz. Tabi ateş düştüğü yeri yakıyor. Gerisi hikaye. Covid-19 yok inanmıyorum diyenler hala var. Bu kafaların altında insanlarımız can veriyor. Ölüyoruz ölüyor.

Bugün ülkemizde son bir yıl içerisinde 5 binin üzerinde canımız gitti. Ama kimin umurunda hala maske takmamak için direnen var. Polise zorluk çıkartan, mahalle kabadayıları var.

Ne oluyoruz. Hani biz savaşmayı seven bir millettik. Savaş sadece topla tüfekle olmaz. Bazen hastalıkla olur. Herkes bu hastalıkla savaşsa kurallara uysa beklide bugün daha farklı bir noktada olurduk.

Kontrollü normalleşme bitti. Artık alınan sıkı önlemlerle hastalığın nünü almaya çalışıyoruz. Lütfen ama lütfen artık canlarını hiçe sayarak bu illetle savaşan sağlık çalışanlarımıza destek olalım. Kurallara uyarak onların yükünü hafifletelim. Aşı sıramız geldiğinde aşımızı olalım. Aşı olmam diye tutturmayalım. bilime güvenmekten başka bir çaremiz yok.

Yapmamız gereken çok kolay. Maske-mesafe ve hijyen kurallarına uymak. Sonunda ölüm yok ya bunun. Kurallara uyalım. Uymazsak asıl o zaman sonunda ölüm görünüyor bu işin. Yazık hayatını kaybeden vatandaşlarımıza. Çok yazım yükleri günden güne artan sağlık çalışanlarımıza. Unutmayın onlarında aileleri, çocukları, anneleri ve babaları var. Artık birbirimizi öldürmekten vazgeçelim ve kurallara uyalım..

Çünkü başka çıkar yolumuz yok…

 

 

 Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz