Biliyorsunuz Danıştay kararı sonrası Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kararnameyi imzalayarak Ayasofya’nın Camii statüsüne onay verdi. Bu haber özellikle AK Partili seçmen kanadında büyük bir sevinçle karşılandı. Şaşalı sözler, haykırışlar vs. vs.

Hemen akşamında Sayın Erdoğan, ulusa sesleniş konuşması yaptı. Bu süreçten sonra birçok sözde sağ aydın akla ziyan ifadeler kullanmaya başladı. Hemen her AK Partili Ayasofya için demeç verme çılgınlığına girdi. Muhalif kanat ise yani müze olsun diyen kanatta ise bir “okumuşun cahili” havası vardı.

Yok batı öyle dedi, şimdi böyle olacak. Falan falan. Her iki kanadında Ayasofya üzerinde siyasal bir söz yarışına girmesi gerçekten üzücü. Her iki kanadında bunu artı veya eksi olarak değerlendirmesi de zaten üzücü bir durum.

Her iki kanadında İslamiyetin ve Türk’ün Anadolu’da varlığının en önemli simgelerinden biri olan hatta bizim bugünlerde unutturulmaya çalışılan Balkanlar, Avrasya, Ortadoğu  gibi yerlerde soydaşlarımızla ortak kültürlerimizin paydaşlarının teminatı olan Ayasofya’nın bu kadar ucuz bir siyasi malzeme yapılmasına anlam veremiyorum.

AK Partililere tavsiyem; kardeşim lütfen susun. Sizin son 4 yılda yaptığınız beklide en doğru işi de bugün kendi elinizi güçlendirici bir siyasal argümana çevirmeyin. Ayasofya köprü açtım gibi bir şey değil. Bunun alt okumalarını göz ardı ediyorsunuz.

Okumuşun Cahili olanlara tavsiyem; kardeşim sizde aşağılık kompleksi yaşamayın. Avrupa öyle diyecek, böyle diyecek. Ayasofya bugün Camiidir ve bu her Türk’ün gurur duyması gereken bir durumdur. Siz sanıyor musunuz ki bugün İstanbul işgal edilse, ertesi gün Ayasofya müze olarak kalır. Bu kadar hükümet düşmanlığına gerek yok. Muhalif olmayı abartıyorsunuz.

 

 Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz