Sevgili okurlarım;

Saraya yamanmış "Akçeli alkışçıların" sabah akşam; "SULTANIMIZ ÇOK YAŞA, SULTANIMIZ ÇOK YAŞA..!!" şeklinde tempo tutmaları ve " Akçeli falcıların" fallarla, asrın liderinin ömrünü uzatamayacağını sezip, şimdiden ağız değiştirerek, ağıt yakma, yani mersiye faslına geçme vaziyeti almışlardır belki..!! Zira, macun tüpten çıkmıştır ve tünelin ucu görünmüştür..?!

*

Sevgili okurlarım,

Milleti aldatmayı olağanlaştıran Erdoğan patentli AKP iktidar partisi; TÜİK, YSK, TRT, HAVUZ MEDYASI, 5'Lİ ÇETE gibi paydaşlarının, manüplasyonları kafi gelmemiş olmalı ki, Saray siparişleri doğrultusunda; neredeyse her gün bir siyasi anket yansıyor kamuoyuna... Öyle ki; pompalanan şişirme sonuçlar; yapanları dahi güldürür türde:))?!

Çünkü hepsi birbirine benziyor, hepsi belli ki sipariş ve pazarlıklar üzerine şekillendirilmiş... Ama ilginçtir ki; toplumu yönlendirmeye odaklı ve güvensiz rakamlara dayalı bu anketlerin itibar görmediğini görmezden gelen Erdoğan patentli AKP iktidar partisi; mızrağın çuvala sığmayacağını halen kabul etmemekte direniyor..!!

Hatta; muhalefet cenahına; "Daha durun ki, başınıza neler gelecek..!! Bu daha iyi günlerimiz..!! İktidara gelme düşüncesinden vazgeçerseniz hayrınıza olur..!!"  Tehditlerinde bulunmaktan medet umar hale  düştüğüne tanık olmaktayız..!!

Yani,

2018 genel seçimlerinden sonra, 2019'da yapılan yerel seçimlerin hemen ardından her gün seçim olacakmış gibi anket yaptıran Erdoğan patentli AKP iktidar partisi; ülkeyi her bakımdan kriz noktasına getirdiğini, doların 9 binleri aştığını, TL.nin erim erim eridiğini, bilhassa dış siyaset bakımından savrulduğunu; adeta üretimden vazgeçildiğini, samanın dahi ithal edilir noktaya gelindiğini perdelerken, halen "uçuyoruz, kıskanılıyoruz, işçimiz ve memurumuz hayatlarında memnunlar..!!" gibi hamasetlerine milletin inanmasını beklemekte..?!

*

Hal böyleyken;

Çoğu masa başında yapılmış uyduruk ticari, sosyal anketlerin siyasetin gelişmesine- topluma fayda sağlamayacağı göz ardı edilmekte..!! AKP; bu ısmarlama anketlerle kendilerini avutmayla yetinebilmekte..!!

Bilhassa ekonomik ve sosyal bakımdan acı hakikatleri bire bir yaşamakta olan vatandaş;

"Cumhur İttifakı çöktü", "Millet İttifakı uçtu", "AKP battı, CHP coştu, MHP eriyor, HDP büyüyor, İYİ Parti iktidara yürüyor" gibi üfürme haberlere hiç mi hiç itibar etmemekte..!!

Bunca aldatılmışlık yetmez gibi, "ayakta olduklarını, güçlendiklerini, alternatifsiz olduklarını" avaz ederek beklentileri daha da büyütmekteler...

 

Son iki yılda AKP'den kopanların kurduğu partiler ve CHP'den gönderilenlerin oluşturduğu siyasi kuruluşlar, bölünme ve

ayrışmalar "çare"sizliği yansıtmış olmuyor mu?..

 

Siyaseti boğan; hem partileri, hem de halkı kandıran- uyutan ve enerjisini tüketen diğer sarsıcı gerçek ise her şeyi kilitliyor aslında;

 

Bilhassa son üç yıldır, bazı büyük partilerin kasalarını yağmalatırcasına (!!!) ardı ardına yapılan anketlerin tutarsızlığı, siyasi çıkmazları arttırırken; yarattıkları kısır döngüye isyan edenlerin sayısının artırmıştır..!!

Sormak gerek;

adına anket denilen araştırmalardaki asıl gerçek, protestocu ve kararsız seçmenin sayısının hızla artması, hatta neredeyse yüzde 25'e ulaşmasına "normal gelişmedir" denilebilir mi?!..

 

AKP erirken;  CHP başta olmak üzere tüm muhalefet partilerinin acilen kendilerine gelmeleri ve toplumun sesine kulak verebilecek etkinliklere yönelerek iktidar alternatifi olduklarına dair umut yaratmalılar...

Aksi halde, dayanaksız anketlerle umutsuzluk arzeden manzaralarla ve kandırmacalarla toplum hayal kırıklığına uğratılmış olur ki, bunun adına gaflet, dalalet ve hatta lhanet denir..!!

Bilmem özetleyebildik mi?! Siyasi arenada boşluk yaratarak; "ISMARLAMA ANKETLER"e umut bağlamak zorunda bırakılan vatandaşın haklı tepkisi; tarihte "yanlışların, usulsüzlüklerin, hukuksuzlukların ev sahibi iktidar" yerini alacak olan

Erdoğan patentli AKP iktidar partisinin ÖMRÜNÜ UZATMAYA KADAR UZANIR?!..

HATIRLATALIM DEDİK..!!Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz