Orontes 5. Uluslararası Çağdaş Sanat Festivali ve Artantakya Online Sanat Fuarı’nı online olarak yaparak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmenin gururunu yaşadı.  01 – 10 Aralık 2020 tarihleri arasında online düzenlenen sanat festivaline Türkiye’den ve 27 ülkeden 147 sanatçı katıldı. Sanatçılar 38 galeride 763 eserle katıldı.

,

ANTAKYA’DA OLMAK VARDI

Ansam Kültür Derneği tarafından düzenlenen festival ve Online sanat fuarın açılışı yine Online olarak düzenlendi.  Açılışa onur konukları:  Süleyman Saim Tekcan, Cahit Berkay, İbrahim Zaman, Aziz Sarvan, İnci Aral ve Vedat Köle ile dünyanın birçok ülkesinden sanatçı ve sanatseverler katılım sağladı. Sunuculuğunu KKTC’li sanatçı İpek Denizli’nin yaptığı gecede ödül alan sanatçılar hepsi bir ağızdan söyler gibi, her ne kadar Antakya da olmak vardı deseler de, bu pandemi koşullarında kendi evimizde ekran karşısında bizi toplayıp hem sanat sohbeti yapmak hem de ödül almak bizleri çok mutlu etti, dediler. Festival koordinatörü ve Ansam kültür derneği başkanı Mehmet Oflazoğlu; aslında sizi Antakya da ağırlamak isterdik, Medeniyetin beşiği, hoşgörü şehri ve tarih kokan sokaklarında soluklanıp ünlü lezzetlerini tatmak vardı, Ama seneye sizi Antakya da ağırlamak farz oldu, dedi. 

YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Sanat profesyonellerinin yanı sıra amatör sanatçıların ve sanatseverlerin de yoğun ilgi gösterdiği ArtAntAkyA Online Çağdaş Sanat Fuarı 10 Aralık ta son buldu.  38 galeride 27 ülkeden 147 sanatçının 763 eseri sergilendi. Türkiye ve dünya çağdaş sanatından örnekleri bir araya getiren fuar, sanatseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Genel Koordinatörlüğünü Mehmet Oflazoğlu, Küratörlüğünü Nilgün Keskin Şener, Uluslararası Koordinatörlüğünü İpek Denizli tarafından yürütülen fuarın Art Direktörü Fatma Elvin Öztürk ve Etkinlik koordinatörü Birgül Özçelikçi Taşören üstlendi.

ArtAntAkyA Online Çağdaş Sanat Fuarı-ArtAntAkyA Online Contemporary Art Fair 2020 Ödülleri de sahiplerini buldu. Onur ödülü Basri Erdem, Genç Sanatçı ödülü Utku Öksüz ve Teşvik Ödülü Mert Başkaya ya verildi.

SANAT ESERİNE SAHİP OLABİLECEKSİNİZ

ArtAntAkyA kurucu başkanı Mehmet Oflazoğlu şunları söyledi: “Günümüzün koşulları bize 20 sene sonra gelecek teknolojik yaşamı getirdi. Bu sürece dâhil olmak ve kendimizi hazırlamak adına ArtAntakya Online sanat fuarı düzenlemeye karar verdik. Türkiye de ilk olan ArtAntakya Online sanat fuarı yoğun ilgi ile karşılandı. Online olmanın özelliği ile tüm Dünyadan katılım ve zamanda izleyici oldu.  “Artantakya Online sanat Fuarı, kulvarında kendini farklı kılarak, tüm dünyaya yeni mesajlar verecek yeniliklerle başladı. Online sistemle, sanal dünyada sanat fuarımız ve devamında sanat pazarı oluşturmak için çalışmalarımızı sürüyor. Ülkemizin ve Dünya’nın sanat eserlerini ve kültür altyapısını tanıtmak ve ulaşılabilirliğini sağlamayı önemsiyoruz. Oturduğunuz yerden istediğiniz sanat eserine sahip olabileceksiniz.” (Haber Merkezi)

 
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz