TÜM TÜRKİYE DE SESLERİNİ DUYURUYORLAR

,

Tüm Emekliler sendikası İskenderun şubesi sendikalaşma konusunda verilen mücadelede hukuksal engellerle karşılaştıklarını kanunlar nezdinde konunun çözümü için yasal mücadele verdiklerini belirttiler.

Ulucami caddesi güvercinli parkta bir araya gelen Tüm Emekliler sendikası İskenderun şubesi üyeleri adına Temsilci Mustafa Çankaya, Tüm emekliler sendikası olarak uzun süredir mücadele verdiklerini belirterek şu açıklamayı yaptı: “Ülkemizde hukuk, iktidar tarafından kendisine biat etmeyen toplum kesimleri, bireyler, dernekler, sendikalar ve siyasi partiler üzerinde yaygın bir baskı aracı, hatta bir tasfiye silahı olarak kullanılmaktadır. Bu durum, gerek tüm toplum kesimleri tarafından, gerekse de uluslararası pek çok saygın kurum ve basın yayın organlarında dile getirilmektedir. Hukukun bir baskı aracı olarak kullanılması, sendikamız Tüm emekliler Sendikasının, kurulduğu günden beri karşılaştığı bir sorundur.”

LEHİMİZE SONUÇLANDI

“20 Şubat 2017 de kuruluş evraklarını Ankara Valiliğine verdiğimiz halde Valilik keyfi bir tutumla, bu başvuruyu reddetmiş ancak yaşanan mahkeme sürecinden sonra sendikamıza kütük numarası verilmiştir. Başvuru konusunda mahkemenin lehimize verdiği karara rağmen Valilik, 34. İş Mahkemesi nezdinde kapatılma istemli dava açmış, İş Mahkemesinin aleyhimize verdiği karar ise İstinaf mahkemesine taşınmış ve İstinaf Mahkemesi kapatma kararını bozarak “Emeklilerin sendika kurma hakkı olduğundan” hareketle lehimize sonuçlandırmıştır. Hukuk ve yasaların evrensel insanlık değerleri içermesi gerektiğini unutan idare Hukukun kendi emri altında olması gerektiğini savunan bir yaklaşımla bu kararı da Yargıtay’a göndermiş, Yargıtay bozma kararı vererek dosyayı yeniden görüşmesi için İstinaf Mahkemesine geri göndermiştir.” dedi. (Haber Merkezi)
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz