Hatay Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından Kumlu ilçesi Gülova İlkokuluna kazandırılan “Şehit Öğretmenler Kütüphanesi” düzenlenen tören ile hizmete açıldı.

,

Törene Kumlu Belediye Başkanı Mehmet Deli,Hatay Ülkü Ocakları İl Başkanı Alihan Döner, Gülova İlkokulu Müdürü Tunahan Kozak,İlçe Meclis Üyeleri,Muhtarlar,Öğretmenler ve Öğrenciler katılırken tören Kuran-ı Kerim Tilavetinin okunması ile başladı.

Hatay Ülkü Ocakları İl Başkanı Alihan Döner törende yaptığı konuşmada Hatay Ülkü Ocakları olarak 24 Kasım Öğretmenler gününde görevleri esnasında şehit edilen kıymetli öğretmenlerin anısına binaen yapımı tamamlanan Şehit Öğretmenler Kütüphanesinin açılışını yapmanın onurunu yaşadıklarının altını çizdi.

Döner, Kütüphanenin yapımında emeği geçenlere teşekkür ederek şunları söyledi; “Vatanını seven nesillerin yetişmesinde katkısının olacağına inandığımız kütüphanemizin yapımında bizlerden desteklerini esirgemeyen Kumlu Belediye Başkanı Mehmet Deli’ye, Okul Müdürümüz Tunahan Kozak’a,Kıymetli öğretmenlerimize ve Hatay Ülkü Ocakları İl Teşkilatımızın kıymetli üyelerine şükranlarımızı sunuyor Şehit Öğretmenler Kütüphanesinin Gülova İlkokuluna hayırlı olması dileğinde bulunuyorum”.

Kumlu Belediye Başkanı Mehmet Deli konuşmasında Bu eğitim yuvasından binlerce vatanseverin yetişece kütüphanenin hayırlara vesile olmasını temenni ederek “İlçemiz Gülova İlkokuluna Ocak Başkanlığımızın yapmış olduğu  “Şehit Öğretmenler Kütüphanesinin” açılışını gerçekleştiriyoruz. Öncelikle burada bulunmaktan büyük bir onur duyduğumuzu belirtmek isterim. Bize vatansever insanlar vatansever nesiller lazım. Hepsi birbirinden kıymetli eğitimci arkadaşlarımızın görev yaptığı okulumuzda eğitime  katkısı olacağına inandığımız Şehit Öğretmenler Kütüphanemizin her yere örnek teşkil etmesi dileği  ile Bu eğitim yuvasından binlerce vatanseverin yetişeceğinin ışığı olan kütüphanemizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Bu vesileyle tüm öğretmenlerimizin “öğretmenler  gününü” kutluyor, başarılar diliyorum” dedi.

Kurdele kesimi sonrasında Şehit Öğretmenler Kütüphanesini dolaşan protokol üyeleri Şehit Öğretmenlerin fotoğraflarının bulunduğu masalara oturarak kütüphane de bulunan kitaplardan okudular. Şehit Öğretmenler Kütüphanesi açılış töreni  Kumlu Belediye Başkanı Mehmet Deli ve Hatay Ülkü Ocakları İl Başkanı Alihan Döner’in 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenlere karanfil dağıtmasının ardından gerçekleşen  toplu fotoğraf çekimi ile son buldu. (Haber Merkezi)
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz