Hatay Valisi Rahmi Doğan öğretmenlik mesleğinin çok kutsal bir meslek olduğunu belirterek, “Ülkemizin yetişmiş, vizyoner ve geleceğe emin adımlarla ilerleyen evlatlara ihtiyacı var. Buda öğretmenlerimizin ezeri olacak” dedi.

,

HATAY’da 24 Kasım Öğretmenler Günü düzenlenen törenlerle kutlandı. Atatürk Anıtında düzenlenen törenin ardından kutlama etkinlikleri Meclis Kültür ve Sanat Merkezi’nde devam etti.

Etkinlikte konuşan Hatay Valisi Rahmi Doğan, öğretmenlik mesleğinin çok kutsal bir meslek olduğunu söyledi.

İYİ YETİŞMİŞ NESİLLERE İHTİYAÇ VAR

Türkiye’nin yetişmiş, vizyoner ve geleceğe emin adımlarla ilerleyen evlatlara ihtiyacı olduğunu belirten Vali Doğan, “Yaşadığımız yüz yıl çok çetin geçiyor. Pandemi ile başladık. Ekonomik krizlerle devam ediyoruz ve dünya coğfrafyasına baktığımızda ciddi bir gerilim olduğunu görüyoruz. Bu süreçte Türkiye Cumhuriyetini idare etmek sevk etmek, yönetmek için iyi yetişmiş, nesillere evlatlara ihtiyaç var. Buda öğretmenlerimizin eseri olacaktır.” dedi.

GERİ KALIRIZ

Çocuklarımızın komşu çocukları ile değil, komşu ilin çocukları ile değil, Tokyo’nun çocukları, Madrid’in çocuklarıyla New York’un çocuklarıyla mücadele edeceğini belirten Vali Doğan, “Bu yüzden çocuklarımızı bilgi ve donanımı olan çocuklar şeklinde yetiştirmemiz lazım. Aksi takdirde bu coğrafyada geri kalırız, zorda kalırız. Türkiye Cumhuriyeti devleti son yıllarda eğitime ciddi yatırımlar yaptı. Sınıflarımız daha az öğrenci ile eğitim görüyor. Okullarımız daha modern. Eğitim teknolojileri anlamında ciddi yatırımlarımız var. Her türlü imkanı çocuklarımıza sağlıyoruz. Sağlamaya da devam edeceğiz.”

EĞİTİME BÜYÜK PAY AYRILIYOR

“Türkiye Cumhuriyeti’nin bütçesine baktığımızda eğitim camiasının almış olduğu pay gerçekten büyük bir rakam. Bu payı iyi kullanmak. Çocuklarımızı iyi yetiştirmek,onları geleceğe iyi hazırlamamız lazım. Burade şehit olan öğretmenlerimizi de unutmadan. Şehit olan öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ebediyete intikal eden öğretmenlerimize rahmet diliyorum. Başta Baş Öğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere eğitime emek veren binlirce insana rahmet diliyorum. Buradan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler günü’nü kutluyorum.” diye konuştu.

ÖĞRETMENLER TARİH BOYUNCA BAŞ TACI EDİLDİ

Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko’da yaptığı konuşmasında ilk emri oku olan bir medeniyetin çocukları olduklarını, okumayı öğreten öğretmenlerinde bu yüzden tarih boyunca baş tacı edildiğini ve anne ve baba kadar hürmet gördüklerini söyledi.

Bilge Kaan’dan, Nizami Mülk’e, Ak Şemsettin’den Hoca ahmet Yesevi’ye, Taktuk Emre’den Mevlana’ya kadar tarih boyunca öğretmenlerin topluma yön verdiğini ve rehber olduklarını ifade etti.

EMEKLİ ÖĞRETMENLERE HİZMET ŞEREF BELGESİ

Kutlama etkinliğinde günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu. Göreve yeni başlayan öğretmenler yemin etti. Ardından da emekli öğretmenlere Hizmet Şeref Belgeleri Hatay Valisi Rahmi Doğan tarafından verildi. Etkinlik düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile son buldu. (Yaser ÇAPAROĞLU)
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz