Yayladağı İlçesi’nde Yayladağı Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve bölgenin önemli tarım ürünlerinden biri olan Kültür Mantarı’nın kurutma işlemlerinin yapıldığı Meyve İşleme Tesisi’ni ziyaret ederek ilk faaliyetini başlattı.

,

Yayladağı Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve Yayladağı Kadın Kooperatifi’nde bulunan kadınlar tarafından üretilen Kültür Mantarı’nın kurutulmasını sağlayacak olan Meyve İşleme Tesisi ilk faaliyetini gerçekleştirerek hizmete girdi. Meyve İşleme Tesisi’ni Ak Parti Yayladağı İlçe Başkanı Doğan Gürlen ile birlikte ziyaret eden Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, tesiste sadece kültür mantarı değil, bölgede yetişen tüm meyvelerin kurutulacağını söyledi.

AB GIDA GÜVENLİĞİ YASASINA UYGUN TESİSİMİZİ TAMAMLADIK

Yapımı tamamlanan Meyve İşleme Tesisi hakkında bilgiler veren Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, “Yayladağı Belediyesi ve DOĞAKA işbirliği ile yaptığımız projemizi tamamlamış bulunmaktayız. Meyve İşleme Tesisimizde makinaların tamamını tahsis ederek konuşlandırdık. Bölgemizin önemli geçim kaynaklarından biri olan tarımın günümüz şartlarında daha fazla değerlendirilmesi için endüstriyel tarıma enerji atağı yapmış olduk. AB Gıda Güvenliği Yasası’na uygun bir şekilde tesisimizi tamamlayarak, kurutulan her bir ürüne ekstradan katma değer kazandırıp ürünlerimizin değeri kaybolmadan ve hücre yapısı bozulmadan ihraç edeceğiz. Yayladağı ve Hatay ekonomisine katkılar sunmaya devam edeceğiz. Memleket İşi, Gönül İşi sloganıyla başta Yayladağlı hemşerilerimiz, çiftçilerimiz, iş insanlarımız ve girişimcilerimiz olmak üzere Hatay’a ve ülkemize hizmetlerimizi tamamlamak istiyoruz. Tesisimizin faaliyete geçmesinde ve işletilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, tesisimizin ilçemize, ilimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

ESKİ CEZAEVİNİN YERİNE FABRİKA KURULDU

Yayladağı İlçesi’ne bağlı Tutlubahçe Mahallesi, Atatürk Caddesi üzerinde bulunan arazi üzerinde bulunan eski cezaevinin kapatılmasının ardından, arazi yerini alan Yayladağı Belediyesi ve DOĞAKA işbirliği ile projelendirilip hayata geçirilen Meyve İşleme Tesisi ilçeye kazandırıldı.

YAYLADAĞI BELEDİYESİ ENDÜSTRİYEL TARIMA KATMA DEĞER KATACAK

Yayladağı Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Meyve İşleme Tesisi, bölgede yetişen marka değeri yüksek gıda ürünlerine ekstradan katma değer kazandıracak. Yayladağı İlçesi’nde yetiştirilen başta çilek olmak üzere, kültür mantarı, elma, armut ve birçok meyvelerin kurutularak yurtdışına ihraç edilmesine katkı sağlayarak endüstriyel tarıma katma değer katacak.
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz