Eğitim Bir Sen Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Mustafa Benli, isim vermeyerek, İSTE Rektörü Prof.Dr. Tolga Depçi hakkında suç duyurusunda bulunan Türk Eğitim Sen Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Yavuz Selim Yanık’ın kendi sorumluluklarını yerine getirmeyerek başkalarını suçlamasının doğru olmadığını bildirdi.

,

Benli yaptığı yazılı açıklamasında, “Kendisi de eğitimci olan ve bir eğitim sendikasını temsil eden Sayın Başkana soruyoruz; Üyeleriniz arasında 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu’nun 15.Maddesine göre sendikaya üye olamayacak kişiler diye belirtilen personellerden sendikanıza üye yaptığınız, yetki tespitinde üye saydırmaya çalıştığınız kişi/kişiler var mıdır? Sendika üyesi olamayacak personeli, hukuksuz ve kanunsuz bir şekilde üye tespitinde saydırmaya kalkışarak haksız ve hukuksuz bir biçimde sendika üye sayılarının eşit çıkmasına neden olan yine siz değil misiniz?” dedi.

ÖRTBAS ETME NİYETİ

Eğitim Bir Sen Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Mustafa Benli, açıklamasını şöyle sürdürdü, “Profesyonel Sendikacı olan Sayın Başkanın da bildiği gibi, sayım zamanlarında gerek kendileri gerek üniversite temsilcilerinin, üye aidatlarını takip ederek sonradan ortaya çıkabilecek sıkıntıları önlemek adına süreci sıkı takip edip görevlerini daha ehemmiyetli yapması gerekmez mi? Bu görevi yerine getirmeyerek hem üniversite yönetimini hem de diğer sendikaları zan altında bırakmak en hafif şekliyle “Yavuz hırsız ev sahibini bastırır” misali hukuksuz ve kanunsuz üyelik işlemlerini örtbas etmek niyeti mi taşımaktadır?”

NE KADAR DOĞRU?

“Son olarak Sayın Başkan toplantıda, kendilerine üye olup ta üye aidatlarının sisteme girilmediğini iddia ederek mutemetleri itham edip zan altında bırakmamış mıdır? Kaldı ki zan altında bıraktıkları mutemetlerin üye olduğu sendikadan da haberdar mıdır? Haksızlığı ve hukuksuzluğu gizlemek adına kendi üyenizi itham ettiğinizin farkında mısınız? Sizin göreviniz sendikanızı savunurken üyelerinizi görmezden gelmek midir? Tüm bu süreci değerlendirdiğimizde yaptığınız tüm bu işler sendikacılık değildir. Hepimiz bu olay vesilesiyle bunu gördük, eğitim çalışanları da gördü, üyeleriniz de gördü. Kendi ihmalleriniz ve sorumluluklarınızı yerine getirmeyerek başkalarını suçlamak ne kadar doğrudur?”dedi. (Haber Merkezi)

 

           

 

 

 

 

 

 
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz