Hatay Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş, Hatay’ın Türkiye’nin bir minyatürü olduğunu belirterek, “Milattan önce 3 bin yılına dayalı tarihi geçmişi olan il çok kültürlü yaşama dair her şeye alışmış. Birçok yerde hazmedilmeyen birçok konu, burada hazmedilmiş içselleştirilmiş, bu davranış modeli haline getirilmiş.” dedi.

,

Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Başkanı Abdullah Temizyürek, yönetim kurulu üyeleri, İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş’a nezaket ziyaretinde bulundu. HGC Başkanı Abdullah Temizyürek ilimize yeni atanan İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş’a görevinde başarılar diledi.

HGC Başkanı Abdullah Temizyürek ve yönetim kurulu üyelerini ağırlayan İl Emniyet Müdürü Arıbaş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, gazetecilerin demokrasinin vazgeçilmez unsuru olduğunu söyledi.

HATAYLI ÇOK KÜLTÜRLÜ YAŞAMA DAİR HER ŞEYE ALIŞMIŞ

Hatay’ın Türkiye’nin 81 ilinin minyatür hali olduğunu belirten İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş, “Burada insan olduğunuzu hissediyorsunuz. Milattan önce 3 bin yılına dayalı tarihi geçmişi olan il çok kültürlü yaşama dair her şeye alışmış. Bir çok yerde hazmedilmeyen bir çok konu, burada hazmedilmiş içselleştirilmiş, bu davranış modeli haline getirilmiş. Buda çok memnunluk verici bir şey.” dedi.

EN BÜYÜK SORUN USULÜNE UYGUN KULLANILMAYAN MOTOSİKLETLER

İlin en büyük sorunlarından birinin usule uygun kullanılmayan motosikletlerin olduğunu belirten Arıbaş, “Çok motosiklet var ve çoğu usulüne uygun olarak kullanılmıyor. Meydana gelen her 3 kazadan biri motosiklet kazası. Bununla ilgili il genelinde denetimleri arttırdık. Yaptığımız uygulamada 3 hafta içerisinde yaklaşık 120 motosikleti trafikten men ettik. Bu uygulamalar sonrasında vatandaşlardan da olumlu geri dönüşler alıyoruz.”

TEŞKİLATIMLA BİRLİKTE VARIM

“Hatay’da güvenli mahalleler projesini hayata geçirdik. Her mahallemizin muhtarları ile irtibatlı bir rütbeli polisimiz var. Rütbeli polislerimizin aracılığı ile muhtarlarımızın mahallesi ile ilgili güvenlik taleplerini alıyoruz. Yapabildiklerimizi yapıyoruz. Yapamadıklarımızı ilgili birimlere iletiyoruz ve muhtarlarımıza neden yapamadığımız konusunda bilgilendiriyoruz. Teşkilatımın en alt kademesinden en üst kademesine kadar bütün mesai arkadaşlarımla birlikte Hatay’ın güven ve huzurunun sürmesi için çalışmalarımız devam edecek. Çünkü ben tek başıma hiç bir şeyim. Teşkilatımla birlikte varım. Bu konuda vatandaşlarımızdan da büyük destek alıyoruz. En büyük destekçimiz vatandaşlarımız.” diye konuştu.

Ziyarette HGC Yönetim kurulu üyesi Mithat Kalaycıoğlu, İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş’a, Halk Bilimleri kitabını takdim etti. (Yaser ÇAPAROĞLU)

 

 

 

 
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz