ÖZEL 100. Yıl Sağlık Grubu Güneypark Hastanesi Yönetim kurulu, hastanelerinde yapılan haciz işleminin teamüllere aykırı olarak yapılmak istendiğini işlem sırasında da avukatın suç işlediğini iddia etti.Olay gününü anlatan Hastane yönetimi, yaptığı açıklamada, “Olay günü, hacze konu alacak, hastanenin eski yönetimine ait olduğu ve hâlihazırdaki ticari işletme ile ilgili olmadığı halde, Hastanemize gelen icra yetkilisi ve davacı avukatı yöneticilerimiz tarafından karşılanmış; misafir edilmiş ve uzlaşmacı bir tutum benimsenmiştir. İcra memuruna ve avukatına, görevlerini yapmaları için gerekli yardım sağlanmış, tedavi için gelen hastaların mağdur edilmemesi için özen gösterilmesi hassaten kendilerinden rica edilmiştir.”

,

HASTANE HİZMET VEREMEZ HALE GELDİ

“Hastane yönetimi, hastanedeki hizmetleri engellemeyecek ve maddi değeri yüksek cihazlara işlem yapması için misafirleri yönlendirmiştir. Buna rağmen avukat, hastaların bulunduğu alanlardaki örneğin kayıt- kabuldeki maddi değeri düşük cihazların hacz edilmesini istemiş, yüksek sesle ve icra memuruna direktif verircesine hareket etmiş, hastanenin sükûnetini bozmuş ve kargaşaya sebebiyet vermiştir. Avukat, hastaların gözü önünde zoraki bir tutumla ofis cihazlarını haczetmek istemiştir. Bu durumdan olumsuz etkilenen hastalar, tedavilerini yarıda bırakmış ve hastaneyi terk etmek zorunda kalmış; Hastanemiz de hizmet veremez hale getirilmiştir.

KOLAY MÜMKÜNKEN ZOR TERCİH EDİLDİ

“İlgili yasaya göre, haciz mahallindeki yetki icra memurundadır ve icra işlemi, işyerinin hizmetlerini kesintiye uğratmayacak ve engellemeyecek şekilde yapılmak zorundadır. İcra hukukunda “en kolay” prensibi vardır ve işyerinin hizmetlerini engelleyecek şekilde haciz yapılamayacağı kanunda belirtilmiştir. Buna rağmen, yaşanan olayda Hastanemizin hizmet vermesi avukat tarafından engellenmeye çalışılmış, kamu gücünün yasalara uygun şekilde kullanılması esas iken, adli görev kötüye kullanılmıştır. Uzlaşmak mümkünken, sorun çıkarılmıştır. Kolay mümkünken, zor tercih edilmiştir.”

SALDIRAN KİŞİNİN HASTANEMİZLE BAĞI YOKTUR

“Bankolardan eşya almaya çalışan alacaklı avukatı ile ve Özel 100. Yıl Sağlık Grubu Güneypark Hastanesi ile işyeri bağı olmayan bir vatandaş arasında istenmeyen bir olay yaşanmıştır. Konu kolluk kuvvetlerine intikal etmiştir. Daha sonra Baro’nun konuyla ilgili, doğru bilgi sahibi olmadan, tarafların beyanlarını almadan, gerekli incelemeleri yapmadan, mesleki dayanışma refleksiyle açıklama yaptığını üzülerek öğrendik. Avukatın mesleki prensiplere uymayan tutumunu; hastalarımıza ve çalışanlarımıza yaşatılanları kınıyoruz.”

İNSANİ OLARAK KABUL EDİLEMEZ

“Bu tutum, kanunun uygulanması açısından doğru olmadığı gibi, insani olarak kabul edilemez. Sağlık çalışanlarının dünyayı kasıp kavuran korona virüsü pandemisinde özveriyle çalışmaya devam ettiklerini; kadim gelenekte sağlık hizmeti vermenin kutsal sayıldığını; sağlık hizmeti almanın temel insani hak olduğunu; 250 çalışanı ve 80 Milyon Liralık yatırım değeriyle Hastanemizin tüm insanlığın ve ilçemizin önemli bir değeri olduğunu belirtmek isteriz. Hastanemizde meydana gelen ve bizleri ve hastalarımızı derinden yaralayan olayda, görevini yaparken hukuka aykırı davranan avukata ilişkin hukuki sürecin takipçisi olacağımızı; savcılık şikâyetlerini ve mesleki şikâyetleri yapacağımızı bildiririz. Başta sağlıkta şiddet olmak üzere kimden ve ne için olursa olsun her türlü şiddeti redediyor ve kınıyoruz.” dedi. (Haber merkezi)
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz