İçinde geçmişin izlerini ve anılarını taşıyan ahşap mobilyaları restore ederek evlerde baş tacı haline getiren Ülkü Uyanık Hatay’da yetişen su kabağını işleyerek harika eserlere dönüştürüyor.

,

Ahşap mobilya restorasyon ve su kabağı işleme sanatçısı AVM’de açılan stantta eserlerini İskenderunlularla buluşturdu. Ahşap mobilyaları restore eden Ülkü Uyanık, son yıllarda sanatını ve el becerisini resim, ahşap boyama ve çeşitli materyaller kullanarak motifler işlediği su kabağından aksesuar eserler için kullanıyor.

HEDEFİ SANATI SEVEN BİR KİTLE OLUŞTURMAK

Resim ve boyama sanatının işlendiği her alana ilgi duyduğunu belirten Ülkü Uyanık çeşitli hediyelik eşyalar ve kişiye özel tasarımlar ile su kabağından yaptığı çok güzel eserlerinin yoğun ilgi gördüğünü söyledi.

Yaptığı çalışmalarla ilgili bilgiler veren Ülkü Uyanık, Su kabağının önce temizliğini yaptığını belirterek “Sonrasında farklı desenler ve kişiye özel tasarımlar, tarihin derinliklerinden gelen desenlerimizi işlemeye başlıyoruz. Yakın bir zamanda ocak ayının ortalarında kitap otağı yayıneviyle birlikte sanat otağını açacağız. Sanat Otağımızda sanatın her alanında çalışmalarımız olacak. Özellikle gençlerimizin ev hanımlarımızın otağımıza gelip çalışmalarımızı izleyebileceği, katılabileceği çok güzel bir ortam oluşturmayı planlıyoruz. Sanata ilgi duyan, seven ve uygulayan bir kitle oluşturmak istiyoruz” diye konuştu.

BELLİ BİR MÜŞTERİ KİTLESİNE ULAŞTIK

Ülkü Uyanık, ilk etapta su kabağı işlemelerine karşılık alamadıklarını, ancak son zamanlarda meraklıların arttığına değinerek “İlk günlerde ilgi yoktu. Çünkü bölgemizde bu çalışma çok fazla bilinmiyor. Ülkemizin farklı yerlerinde farklı illerinde yapılıyor. Ama biz İskenderun’da sanat adına ne tür farklılıklar katabiliriz, farklı bir çalışmalar yapabiliriz diye uğraşlar veriyoruz. Şu anda istediğimiz boyuta ulaşmadı ama ulaşacağına inanıyoruz. Satışları internet üzerinde yapıyoruz. Kitap Otağı Yayınevi’nin internet sitesinden de satışlarımız oluyor. Şu anda belli bir müşteri kitlesine ulaştık. Bu da gelecek için bizi umutlandırıyor” (Haber Merkezi)
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz