Hatay Diş Hekimleri Odası Başkanı Nebil Seyfettin, dişhekimlerinin tam kapanma sürecinde acil tedavi hizmeti vermeye devam edeceğini bildirdi.

,

İnsanlık olarak çok zor günlerden geçtiklerini belirten Seyfettin, “Hepinizin bildiği gibi Covid-19 olarak adlandırılan yeni tip Corona virüsün neden olduğu ve tüm dünyayı etkileyen bir salgınla 1 yıldır karşı karşıyayız. Ne yazık ki, Ülkemizde vaka sayısı ve ölüm sayılarının arttığını üzülerek ve endişeyle izliyoruz. Mesleğimizin getirdiği sorumluluk ve yaşanabilir bir dünya umuduyla, canla başla çalışırken Birçok Değerli meslektaşlarımızı kaybettik ve sonsuzluğa uğurladık. Onları birkez daha saygı, sevgi ve rahmetle anıyoruz.” dedi.

BİLGİLENDİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Halkın tekrar, sağlıklı günlere dönmesi için mücadele etmeye devam edeceklerini belirten Seyfettin, “Her zaman olduğu gibi, bir Sağlık Meslek Odası olarak sorumluluğumuz gereği; bu kötü tablonun bir an önce değişmesi ve Halkımızın tekrar normal sağlıklı günlere dönmesi için mücadele etmeye ve kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz. 26 Nisan 2021 tarihinde açıklanan kararlar doğrultusunda; COVİD-19 ile mücadele kapsamında 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19:00’ dan,  17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’ e kadar ülke genelinde tam kapanma sürecine geçileceği ifade edilmiştir.”

SAĞLIK KURULUŞLARINA ULAŞABİLİRSİNİZ

“Bu dönemde  ülke genelini kapsayacak kısıtlama ve tedbirlerinin ayrıntılarını içeren İçişleri Bakanlığı’ nın  Tam Kapanma Tedbirleri genelgesi Yayımlanmış olup, genelgenin Ek- Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesi 4. Maddesi uyarınca; 4. Kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşları, eczaneler, veteriner klinikleri ve hayvan hastaneleri ile buralarda çalışanlar, hekimler ve veteriner hekimler, meslektaşlarımız tam kapanma süresince mesleklerini icra edebileceklerdir. Tam Kapanma Uygulaması’ndan Sağlık Hizmetleri muaf olacaktır. Planlı Sağlık (Ağız ve Diş Sağlığı Tedavi Hizmetleri Dahil) taleplerinizde sağlık kurumlarından gelen-verilen:  Randevu Belgelerinizi, Randevu SMS’lerinizi Randevu e-postalarını, Veya e-nabız sistemindeki randevu bilgilerinizi göstererek, sağlık kuruluşlarına ulaşabilirsiniz.” dedi.

SAĞLIKLI GÜNLER DİLİYORUZ

Seyfettin ayrıca, “Ülkemizde uygulanacak Tam kapanma süresince Dişhekimleri olarak bizler, Özelde ve Kamuda Hizmet vermeye devam edeceğiz. Ağız Diş Sağlığı Merkezlerinde MHRS ile alınan randevularda ve tüm Acil vakalarda tedaviye devam edilecektir. Vatandaşlarımızın yetkililerin uyarılarına uymasını önemle rica ediyor, iletişimi, dayanışmayı hiç aksatmadan sürdürerek hep birlikte bu kötü günlerin üstesinden geleceğimize inanıyor, sağlıklı ve huzur dolu günler diliyoruz.” dedi. (Murat MUTLU)

 

 
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz