DEFNE’YE HASTANE VE FEN LİSESİ İSTİYORUZ

,

Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel,Defne’ye devlet hastanesi, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi’nin şart olduğunu bildirdi.

Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, Vali Rahmi Doğan başkanlığında gerçekleşen ve İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları ile yatırımcı kuruluşların müdürlerinin de katıldığı online toplantıya katıldı. Toplantıda söz alan Başkan Güzel, “154 bin nüfuslu ilçemizde Anadolu Lisesi’ne ihtiyaç var. İlçemizde okur yazar oranı çok yüksek. Bu ihtiyacın acilen karşılanmasını istiyoruz. Gerekirse, belediye olarak arsayı bulur, yine ilçe halkı olarak hayırseverlerin katkısıyla okulumuzu inşa ederiz” dedi.

DEFNE BAŞARILI GENÇLER YETİŞTİRİYOR

Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, Defne ilçesinin okuma oranı yüksek, başarılı gençler yetiştiren bir ilçe olduğunu belirten Güzel, “İlçemizde Fen Lisesi bulunmaması da, gençlerimizin hak ettiği kaliteli eğitimi alamamasına sebep olmaktadır. Hatay Valimiz Sayın Rahmi Doğan'ın öncülüğünde düzenlenen İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda, Defne ilçemize fen lisesi yapılması isteğimizi yineledik. Bu proje için, halkımız ile birlikte gerekli desteği sağlamaya hazırız. Gençlerimizin geleceği için, Defne ilçemize fen lisesi kazandırmak istiyoruz.”

DEVLET HASTANESİ İSTİYORUZ

Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, ilçeye devlet hastanesinin yapılmasının şart olduğunu belirterek, “Hatay Valimiz Sayın Rahmi Doğan'ın öncülüğünde düzenlenen İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda, 154.000 nüfuslu ilçemizin öncelikli ihtiyacı olan devlet hastanesi ile ilgili son durumu sorduk. Defne Belediyesi olarak, Devlet Hastanesi yapılması için gerekli her türlü desteği vermeye hazırız. Defne ilçesine devlet hastanesi kazandırmak istiyoruz.” diye konuştu. (Zafer İNLİ)
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz