İl Sağlık Müdürü Mustafa Hambolat, Bebek Dostu Sağlık Kuruluşu olma kriterlerini tamamlayan Devlet Hastanelerine plaket verdi.İl Müdürlüğü Davud-i Antaki toplantı salonunda, bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantı İl Müdürü Mustafa Hambolat’ın başkanlığında gerçekleştirilirken, toplantıya,  Halk sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Mehmet Özdoğan, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Ali Pekmezci, Başkan Yardımcısı Dt. Gökçe Tuba Deniz, İskenderun, Hatay, Erzin, Altınözü, Dörtyol, Kırıkhan, Hassa, Reyhanlı, Samandağ, Yayladağı ve Kumlu Entegre Hastanelerinin başhekimleri katıldı.

,

Gerçekleşen toplantıda, mevcut Pandemi gündemi ile alakalı olarak hastanelerimizde yapılan çalışmalar ve alınan tedbirler üzerine durum değerlendirmesi ve çok yönlü istişareler gerçekleştirildi.

Toplantıda ayrıca Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’nün, temel amacı emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesi olan “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı “kapsamında, Erzin, Hatay, İskenderun ve Altınözü Devlet Hastanelerine  ilaveten İskenderun ve Hatay Devlet Hastaneleri ‘’Bebek Dostu Yenidoğan Sağlık Kuruluşu’’ olma kriterlerini tamamladıklarından dolayı, ilgili hastanelerin Başhekimleri ’ne, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat plaket takdim etti ve başarılar diledi. (Haber Merkezi)
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz