Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, Her sene 14 Ocak’ta kutlanan ‘Ras-El Seni’ dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı

,

.Başkan Güzel Mesajında;   “Her yıl oldugu gibi bu yılda da toplumumuzun birleştirici gücü olan , inanç ve özgürlüklerimize, kültürel zenginliklerimize sahip çıkarak , bizleri biz yapan , unutulmasına izin vermediğimiz geleneklerimizi yaşatıyor olmanın ve gelecek nesillere aktarmanın mutluluğunu yaşıyoruz.14 Ocak’ta Arap Alevilerinin yeni yılı olarak kutlanan Ras El Seni ve 19 Ocak’ta kutlanan Kıddes bayramı ilimizde ki  hoşgörü ve kardeşlik duygularının pekiştiği, dostluk köprülerinin kurulduğu bayramlardır. İçerisinde bulunduğumuz bu zor günler dolayısıyla, eski alışkanlıklarımızdan uzak geçireceğimiz bu bayramlar da, büyüklerimizin elini öpemeyeceğiz. Sevdiklerimize sarılamayacağız. Bu durum hepimiz için üzüntü, eksiklik  ve burukluk yaşatsa da aydınlık ve  güneşli yarınlara ulaşmanın ümidini taşıyoruz.

Daha sağlıklı ve güzel bayramlarda, yine hep birlikte olacağımız düşüncesiyle, mesafeleri yüreklerimizdeki sevgilerle kapatacağımıza inanıyor, tüm halkımızın Ras El Seni ve Kıddes bayramını en içten dileklerimle kutluyorum” dedi. (Haber Merkezi)
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz