Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı AB ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı'nın İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Hibe Programı kapsamında yürütülen Güvenli İş, Güvenli Gelecek (Safe Job, Safe Future) isimli AB Hibe projesinin Açılış ve Tanıtım Toplantısı Anemon İskenderun Otel'de gerçekleştirildi.

,

Toplantıya MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı İsmail Güler, İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü Başkanı Sakine Ovacıllı, MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Daire Başkanlığı İş Hijyeni Laboratuvarı Yetkilisi Ersin Karadağ, Cumhuriyet Savcısı İsmail Güngör, İskenderun Kaymakam Vekili Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın, İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Fatih Tosyalı, İskenderun Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Erol Ayhan Tosyalı, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, HAK-İŞ Hatay İl Temsilcisi ve İskenderun Özçelik-İş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Güngör, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Müfit Tennioğlu, İskenderun Kızılay Şube Başkanı Recep Sivri, HESOB 2. Başkanı Erol Akın, İskenderun Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Veysel Yıldırım, Milli Eğitim Şube Müdürleri, İsdemir  A.Ş. temsilcileri, OSB işletme temsilcileri ve birçok STK temsilcisi katıldı.

Gerçekleştirilecek proje ile sanal gerçeklik ortamı kullanılarak İSG eğitimleri yapılacak, İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde İş Hijyeni Ölçüm, Test ve Analizi Laboratuvarı oluşturulacak, Avrupa'daki iyi uygulama örneklerinin incelenmesi için Teknik İnceleme ziyareti yapılacak. Toplantıda; İskenderun Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren metal ve makine sanayi işletmelerinden belirlenen 20 İSG kurul üyesinin ve 300 işçinin İSG alanında farkındalıklarını arttırmak ve İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda kurumsal kapasitesini arttırmak temel hedefleri ile yola çıkıldığı belirtildi. Toplantıda söz alan İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan; projede emeği geçen herkese teşekkürlerini ileterek, projenin tüm paydaşlara hayırlı olmasını temenni etti. (Haber Merkezi)
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz