İnsan kendini zamana öyle bir odaklamış ki resmen zamanla yarışıyor.

Zaman dilimi çok önemli bir kavramdır. Bazen düşünüyoruz biz mi zamana odaklanalım yoksa zaman mı bizi dizginlemeli. İnsan bazen öyle bir duruma düşünüyor ki zaman bile yetmiyor. Çok geç kalmışlık bir duruma düşünüyor hayıflanıyor, söyleniyor ama boş çünkü zaman su gibi akıp gitmiş.

Bazen de zamanın çabuk geçmesini isteriz ki ama tam tersi olur durur öylece durur geçmez olur çırpınır durursun ama yine boş. Çünkü zaman durmuş olur. Bağırırsın çağırırsın ama her şey bitmiş olur. Onun için zamanı iyi değerlendirmek lazım. Her şeyi zamanın da yaşamak, zamanında gülmek, zamanında ağlamak ve zamanında eğlenmek çok önemli.

Zamanla yarışmamalıyız bence çünkü her şey hayatımızdan akıp gidiyor. İyi veya kötü zamanla her şey mazide kalıyor ve sadece kırık dökük şeyler kalıyor insanın aklında. Sırf yaşamak için yaşamalı veya bugün bunu yaptım dememeli. O anı iyi yaşamalı. Gün bittiğinde insan oturup düşünmeli bugün ben yaptım diye zamanım nasıl geçti demeli. Çünkü o gün sonu kaçırdığımız o kadar önemli şeyler olur ki geri dönüşü bile olmaz.

Bir iş yeri sahibini düşünelim acaba o zamanını nasıl değerlendiriyor. İşten hiç fırsatı oluyor mu kendisine veya ailesine hiç zaman ayırabiliyor mu? Hep bunu düşünmüşüm. Gördüğüm kadarıyla hayır. Bir tek işe odaklamış kendini. Zamanını hep işe ayırıyor ve ona göre kendini ayarlıyor. Ama öyle bir zamana geliyor ki bir bakmış her şey bitmiş. Bir tek elinde işi kalmış. Aslında bu çok kötü bir durum insanoğlu kendini sadece bir şeye ayarlamamalı, hayatında her şeye yer vermeli. Çünkü öyle bir noktaya gelir ki elinde sadece bir tek şey kalır oda boş yaşadığı hayatı olur.

Onun için ne olursa olsun zamanla yarışmamak lazım. Zaman değil biz zamanı ayarlamalıyız…Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz