Zaman, hayattır, yaşamdır, var oluştur insanoğlu için. Atalarımızın dediği gibi ‘’vakit, nakittir’’.  Nakit ise;  Para birimi ve insanların mübadele aracıdır.

Paranın varlığı ile gönlümüzün hoş olması doğru orantılıdır. Zaman ise para gibi değerlidir. İş yaratılmadan geçirilen her saat, bir daha ele geçmemek üzere yitirilen bir hazinedir.  Para kazanmanın, daha değerli varlıklar elde etmenin ve fayda sağlamanın en önemli öğesi zamandır.

Zaman ve Para insanlara mahsus iki etmendir. Yani biz insanlar olmazsa zaman ve paranın olup olmaması bir şey ifade etmeyecektir. 

Hatay devlet Hastanesine yolu düşenler bilir. Uzak olmasına rağmen ulaşımı kolay ve sık sık araçlar sefer yapmaktadır. Araçlar yolcuları kapıya yakın bir yerde indirir ve hastalar ve refakatçiler giriş kapısına doğru yönelir. Tam kapıya gelindiğinde EXIT – ÇIKIŞ yazar!! Ve daracık. Benim gibi ilk giden arkadaşlar şaşkınlık içerisinde etrafına bakınır ama ne çare. GİRİŞ yazan kapı yok.  Kalabalığa uyup EXIT yazan kapıdan giriş yaptık. Danışmaya yöneldik muayene olacağımız bölümü söyledik. Bayan karşıdan fiş kestireceksiniz burası o bölüme fiş kesmez.  Peki ilgili bölüme gittik fişimizi kestik 3. Kata çıktık, Muayene olduk. Doktor dedi ki şu filmleri çekmeniz gerekiyor. Tamam, nerde çektirebiliriz? Hemen elimize bir telefon numarası iliştiriliyor ve randevu almak üzere eski SGK Hastanesi binasına yönlendiriliyoruz. Orayı aradık 4 – 5 gün sonra sabah 8.00 de geliniz dediler. Gittik röntgeni çektirdik birkaç gün sonra gelin sonucu alın dediler. İlgili gün eski SGK binasına gittik sonuçları aldık Gayet rahat bir şekilde, Kaç numaranın gittiğini biliyorum. EXIT kapısını biliyorum. İlgili gişeyi ve 3. Kata çıkmam gerektiğini de öğrenmiştim.  Hastahaneye vardım bir asansöre yöneldim. Bir de baktım ki numara yok. Yanımda beliren genç görevliye 3. Kata çıkmak istediğimi söyledim. Bu asansör 2. Kata çıkmaz. 2. Kata çıkmayan asansör doğal olarak 3. Kata da çıkmaz. Gence tekrar sordum. Peki merdiven nerde?? Bu katta merdiven yok. !!! Abartmıyorum görevli nevigasyona baktı ve sağ tarafı göstererek bu taraftan çıkabilirsiniz dedi. Biz o yöne yöneldik gerçekten hem merdiven hem de asansör bulduk. Bu arada dikkatinizi çekeyim, bir muayene olup sonucu ilgili doktora göstermek için üçüncü defa gitmiş oldum o hastaneye…

               Asansör ve merdiven bulma sevincini yaşarken bir de ne göreyim. Allah!!!  Kocaman bir giriş kapısı önü bahçeli ve en önemlisi DÖNERLİ KAPI. İşimizi bitirdik ve tahmin edeceğiniz gibi GİRİŞ kapısından çıktık.  Sağa baktım, sola baktım araçlara doğru yaya yolu var mı diye? Ben bulamadım.  Araç geçişlerine uygun yollar yapılmış ama o yolu araçlar değil biz insanlar kullanıyoruz.

            Katkısı ve emeği geçen herkese sevgiler saygılar.  Güzellik ayrıntıda gizlidir diyorum ve bu konuda gerekli bilgilendirme düzeltmelerinin yapılmasını saygıyla rica ediyorum.

             Giderken hastalar burnundan soluyor,  dönerken de refakatçiler.  17.07.2017Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz