Hatayspor zoru kolaya çevirerek önemli bir maçı daha kayıpsız atlattı. Hatayspor cumartesi günü klasik düzeniyle tek forvetle sahadaydı. Hamza'nın ayağından erken bulduğumuz gol, işimizi kolaylaştırdı. Kapanmadan oynayan İnegöl takımı, Hatayspor'un rakibi kaleye yaklaştırmaması yüzünden ikinci yarı oyundan koptu ve sonrasında fark geldi.

 

Hatayspor'da yine herkes görevini eksiksiz yerine getirdi. Rakip iyi etüt edilmişti. Biraz daha şanslı olabilseydik 6-7 gibi bir skor ortaya çıkabilirdi.

 

Hatayspor son birkaç hafta öncesine kadar savunmada kusursuz fakat hücum hattında sıkıntılıydı. Son üç maçtır hücum sıkıntısını da çözen Hatayspor dosta güven düşmana korku veriyor.

 

Hatayspor top rakipteyken agresif, topa sahip olduğunda ise bilinçli futbol oynuyor. Hatayspor rastgele oynamıyor, liderliği şans eseri yakalamadı. Sezon başında kadrosunu koruyarak, oturmuş bir takım haline geldi. Ve bugün istikrarın faydalarını görüyoruz.

 

Hatayspor'un bundan sonraki en büyük rakibi rehavet. Rehavete kapılmazsak güzel günler bizi bekliyor. Daha önce de belirttiğimiz gibi her maça final gözüyle bakmak zorundayız. İlhan hocanın geçen hafta basın toplantısında da söylediği gibi "liderlik şu an hiç önemli değil. Önemli olan maçları tek tek kazanabilmek."

 

ŞEHİR TAKIMA DÖRT ELLE SARILMALI

 

Ligin ilk yarısına bitti gözüyle bakarsak ikinci yarıdan itibaren telafisi olmayan maçlar oynayacağız. Hem sivil toplum örgütleri hem iş adamları hem de taraftarlar bu takıma dört elle sarılmalı. Stad artık her maç tamamen dolmalı. Takım şampiyonluğu ne kadar istediğini sahada gösteriyor. Artık bu saatten sonra Hatay şehri şampiyonluğu ne kadar istiyor, bunun sınavını verecek. Kazanılacak bir şampiyonluk, Hatay'a hem maddi hem de manevi büyük katkılar sağlayacak. Bunun farkında olmamız lazım.

 

Futbol, bir şehrin kalbidir can damarıdır. Çünkü Türkiye'de en iyi reklam futboldan geçer. Bu bağlamda şehrimizi iyice havaya sokabilmek için bir bayrak kampanyası başlatılmalı, herkes evine işyerine Hatayspor bayrağı asmalıdır. Hatayspor sevgisi, eskiden olduğu gibi yediden yetmişe aşılanmalı, ve artık üç büyükler hegomonyasına son verilmelidir. Büyük şehir büyük kulüp olmanın yolu burdan geçer.Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz