Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 5 babayiğit firma tarafından yapılacak olan Yerli Otomobili duyurmasının ardından, Türkiye’nin en çok ekonomik anlamda ciddi derece etkilenen illerin başında gelen Hatay İş Dünyası’nı heyecanlandırmıştı.

Yapılan bu açıklamanın ardından, Hatay’ın tüm ilçelerinde bulunan yerel yöneticiler, STK’lar, Odalar, İş Dünyası, İş İnsanları, Siyasetçiler ve hatta muhtarlar bile “Yerli Otomobil Hatay’da Üretilsin!” diye deklarasyon yayınladılar.

Fakat şu sözlerini yazmadan geçemeyeceğim.

Genel Merkezi İstanbul’da bulunan ve Antakya’da da şubesi bulunan Hatay İş İnsanları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) ilk olarak STK Temsilcileri adına güzel bir organizasyonla “Yerli Otomobil Hatay’da Üretilsin!” sloganıyla projeyi ilk duyurusunu yapmasından dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum.

O yıllara isterseniz bir kez daha dönelim ne demiş HATİAB Başkanı İbrahim Güder:

“Hatay, Avrupa’nın ve Ortadoğu’nun birbirine açılan bir kapısıdır. Hatay’ın limanı, havaalanı, eğitimli insan gücü, yatırım alanı ve her türlü ihtiyacı olan altyapısına sahiptir. Biraz destek verilmesiyle bu projeyi gerçekleştirmek hayal bile değil. Üstelik Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Hatay’a bir vefa borcu vardır. Bu vefa borcu da Yerli Otomobil’in Hatay’da Üretilmesini sağlamaktır.”

Evet, Hatay’ın ülke ekonomisi için ne kadar önemli bir il olduğunu hepimiz biliyoruz.

Fakat ne yazık ki, bunu Hatay’da yaşayan bazı kesim halen anlamış değiller.

Anlamaları için bir söz daha ben buradan yazayım:

“Devlet olmayı, Millet olmaya tercih eden Türk Milleti’nin ta kendisidir Hatay.”

Geçtiğimiz hafta içerisinde CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer TBMM Genel Kurulu’nda “Yerli Otomobil Fabrikası Adana’da Kurulsun” diye bir konuşma yaptı.

Tabii ki seçilmiş olan milletvekillerinin kendi illerine devletten hizmet almak için taleplerini gündeme getirecekler.

Fakat bu projeyi Türkiye’de STK konumunda ilk olarak “Hatay İş İnsanları ve Bürokratları Derneği” duyurmuştu.

CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer’in yaptığı açıklamalar karşısında Hatay’da bulunan seçilmişlerin ses çıkarmamasına bir Hataylı olarak inanın gerçekten çok üzüldüm.

Bu yapılan emeğin boşa gitmemesi için bir kez daha seçilmişleri bilinçlendirme gereği hissediyorum.

Buradan Hatay’ın seçilmiş 11 milletvekili, 1 Büyükşehir Belediye Başkanı, 15 İlçe Belediye Başkanlarına, Hatay için yönetimde söz sahibi olan Siyasi Parti İl Başkanlarına, 15 İlçe Teşkilat Başkanlarına, Bakanlıklara bağlı Ticaret ve Sanayi Odaları’nın temsilcilerine, İş Dünyası’na, İş Dünyasının STK Temsilcilerine, Esnaf Temsilcilerine ve kısaca tek çatı altında bir araya gelerek tek ses çıkmasını sağlayacak olan dernek başkanlarına sesleniyorum.

“HATAY İÇİN ELİNİZİ TAŞIN ALTINA NE ZAMAN KOYACAKSINIZ!”Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz