Biliyorsunuz geçtiğimiz hafta AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın açılışlarını eleştirerek Hatay halkanı kandırdığını savunmuştu. Sosyal medya üzerinden yapılan açıklamayı birçoğumuz okuduk.

O günden beri Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş acaba ne zaman cevap verecek diye düşünürken, beklenen cevap dün Reyhanlı – Gazimürsel Bağlantı yolu açılışında geldi. Lütfü Savaş yine kendine has üslubuyla espirili bir dille üstü kapalı şekilde Yeloğlu’na cevap verdi. Yol var ama omurgası yok diyerek yıllardır Hatay’da hizmet götürülmeyen bölgelere hizmet ettiklerini vurguladı.

Ben o günden beri yaşanan suskunluğun mutlaka bir cevapla son bulacağını düşünüyordum. Nitekim öyle oldu. Ama açılışlar ve kurdeleler üzerine de neredeyse mastır yapmış bir hükümet varken, Büyükşehirin bir yol açılışını bu kadar eleştirmeyi de doğru bulmuyorum.

Kaldı ki AK Partili belediyeler açılışlar törenler yaparken Büyükşehir Belediyesinin de böyle bir açılış yapmaya hakkı var. Zaten konuyla ilgili olarak fikir babası da ortaya çıktı. Açılış töreni fikrini ortaya atanın CHP Milletvekili İsmet Tokdemir olduğunu öğrendik. Bunu kendisi beyan etti.  Şimdi bir yanda Tünelin ışığı göründü diye açılış yapıp bunu alkışlarken, bir yanda yol yapmış ve sunma gereği duymuş )ki bu en doğal hakkı) belediyeyi de eleştirmek Yeloğlu’nun duruşuna yakışmadı.

 Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz