Hatayspor pazar günü buz gibi bir havada Sivas Bld. ile zor bir maça çıktı. Önceki maçların aksine taraftarın da desteğiyle maça hırslı ve oyunun hakimi olarak başladı. İlk yarının sonunda ve ikinci yarı bulduğu gollerle skoru 2-0'a getiren Hatayspor'lu futbolcular taraftarın da içini ısıttı. Ne olduysa son 20-25 dk. motivasyonu düşen Hatayspor basit savunma hatalarıyla beraberliğe razı oldu.

Zirveye ortak olma adına hayati önem taşıyan bu maçta, 2-0'dan sonra oynanan oyun ve kaybedilen puanlar takımımıza yakışmadı.

Bireysel değerlendirme yapacak olursak Sinan mücadelesiyle, gole ve asiste yatkınlığıyla ve Hatayspor'a hücumsal anlamda büyük zenginlik kazandırıyor. Selim'in golünde rakip stoperi bozup Selim'in bundan yararlanarak golü bulması usta işiydi. Hamza yine mücadelesi ile göze batanlardandı. Gerek asisti gerekse rakip kanat oyuncularıyla boğuşması izleyenleri mest etti. Savunmada Sadi ve Volkan'ın yenen gollerde hataları vardı. Oğuz iyi niyetli ama maalesef beklenen performanstan hala uzak. Yaptığı hatalar Hatayspor'u 1 puandan da edebilirdi. Caner eski Caner değil. Oyuna sonradan giren Taha kaçırdığı net pozisyonlarla yine saç baş yoldurdu. Mithat zaten bu sezon kadroda yok gibi. Varlığı ile yokluğu belli değil.

Hatayspor'lu futbolcular 60-70. dakikadan itibaren motivasyon kaybı yaşıyor. Bence bunda en büyük etken klasikleşen oyuncu değişiklikleri. Oyuncu "acaba çıkacak mıyım?" moduna giriyor sanki.

Anlamadığım bir konu Buca maçında kusursuz oynayan Gökhan ve Faruk bu maçta neden 11'de değildiler? Mehmet Tosun bu takımda banko oynamalı ama duyduk ki maç öncesi sakatlanmış. Sinan yorulmadığı ve sakatlanmadığı sürece sahada olmalı. Alınan oyuncular kaliteli ve direkt katkı sağlayacak oyuncular. Ama biz hala bu oyunculardan yeterince faydalanamadık.

Rakipler Afyon ve Menemen dolu dizgin yoluna devam ederken Hatayspor'un artık kaybetme lüksü ve kredisi kalmamıştır.

Takımdaki her oyuncu birbirinden değerli ve kaliteli. Eğer topyekün başarı hedefleniyorsa oynayan da oynamayan da rahatsız olmayacak. Eğer bi rahatsızlık varsa, sabote varsa gereken yapılmalıdır.

Ligin bitimine sayılı haftalar kaldı. Hatayspor hala yarıştan kopmuş değil. Bu takımın kapasitesi şampiyonluk için yeterli. Ortam güzel, şartlar iyi. Peki sıkıntı nedir? Sıkıntı içimizdeyse eğer gereken yapılmalıdır. Hatayspor'un kaybedecek zamanı ve çöpe atacak parası yoktur. Takım için varını yoğunu ortaya koyan Lütfü başkanı üzmeyin. Her yıl umutla şampiyonluk bekleyen cefakar taraftarları küstürmeyin.Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz