Nasıl anlatalım, nerede başlayalım bilmiyorum ama herhalde en büyük vebal Babacan’a aittir. Öyle bir duruma geldi ki ümmet aman Allah’ım! Neler oluyor neler?

“Eğitim” sistemi mükemmel tıkır tıkır işliyor, OECD raporlarında hep ilk üçte Türkiye var. STEM’DE Türk öğrenciler mükemmel gidiyor. İmam Hatip mezunlarından 10 öğrenciden 10’u da üniversiteye hemen giriyor. Uzaya gitmek için Putin 2023 çağrısı yapmış ama bence gerek yok. Yarın NASA göndersin hemen birini. Çünkü Ümmet’in durumu çok iyi.

“Kadın” denilince kimse elimize su dökemez zaten. El üstünde tutuyoruz. Meclis’in 3’te 2’si kadın. O da bir şey mi? Artık evde erkekler oturuyor kadınlar çalışıyor. Yani anlayacağın ümmet tıkırında gidiyor. Arada sırada ufak tefek tartışma olsa da yine de kazanan kadın oluyor.  Ümmet’te de kadın önde. Veda hutbesine saygıdan herhalde.

“Diyanet” desen of! Mükemmel. Bütçe fazlası veriyor her ay. Yetmiyormuş gibi birde üstüne vatandaşlardan topladığı paraları da çarçur etmiyor. Bina dikme hastalığını aşmış, yatırıma ve üretime kullanıyor. Zaten genç imamların çoğu da zevcelerini 18 yaş altı Kuran Kurslarında bulmuyor. Hepsi mektepli zevce arıyor. Taciz desen. Yok, öyle bir şey. Ne kadar ayıp. Kim söylüyorsa ümmeti parçalıyor. Yani ümmeti parçalamaya hakkınız yok.

Hadi birazda sınırların dışına çıkalım. Aman, Aman. CENNET! Her Müslüman toprağı. En uzakta Çinliler zulüm yapmıyor. Hatta Müslüman oluyor. Biraz aşağıda Mynmar’ın resmi inancı bugün yarın Müslümanlık olacak. Hindistan biraz karışık ama oda çözülür. Biraz Ortadoğu’ya yaklaştıkça Ümmetin Parıltıları artıyor. Yani ben bu yaşımda Afganistan’da bu kadar fizik ve matematiğin konuşulduğu ortam görmedim. Pakistan’da onları kıskanmış bizde Kuantum araştıralım diyor. Zaten cinayet falan aşılmış buralarda. Bugün yarın buralar bilim üssü olur. Hadi biraz İran’a yaklaşalım. Burası tam kapalı kutu. Ama içinden tavşan bile çıkabilecek bir ümmet durumu var. Her şey yolunda. İran İyi gidiyor. Irak desen. Savaş bitmiş. Kimse ırk ayrımı yapmıyor. Herkes paylaşıyor. Sen, ben diyerek dış güçlerin avuçlarına bakmayı bırakmışlar Cenneti Bağdat’a getirmeye çalışıyorlar. Suriye desen eskisinden de iyi. İyiki o savaş olmuşta Ümmetin Parçalanma gibi bir sorunu ortaya çıkmış. Yoksa nasıl toparlanırdı. Şimdi Halep’e git. Nargile iç. Rahatsın. İnsanlar içe dönmüş. Kendini keşfetme sürecinde. Suudi’ler gelirsek onların tuzu kuru kemikten zengin adamlar. Onlara Ümmetliğin yanında petrol eşantiyon verilmiş gibi bir durum var. Tabi Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri de çok iyi durumda. Özellikle Türkiye ile aralarında su çıkmıyor. Ümmetin durumunu birlikte değerlendiriyorlar. Gelelim 3 milyon çocuğu açlıktan ölen Yemen’e. Kardeşim Ümmeti bu şekilde parçalamaya hakkınız mı var sizin? Teslim olun işte. Her şey yolunda zaten. Allah Allah! Mısır ve diğer Afrika ülkelerinde Arap baharı bitmiş Müslüman Baharı başlamış. Yani Ümmetin durumu mükemmel.

Ümmetimizi bu şekilde yok etmeye çalışan arkadaşlara sesleniyorum; Siz Uygur Türkleri ölsün, Mynmar’da Müslümanlar tecrit edilsin, Afganistan canlı bomba yuvası olsun, Pakistan’ terörist eğitim sistemini kullansın, İran her gelene kafa tutsun, Irak’ta iç savaş çıksın, Suriye’de herkes ölsün ama Amerika sağ kalsın, Arabistan’da kadınlar tek başına araba kullanamasın, Mısır’da darbeciler kazansın mı istiyorsunuz?

Eğer öyleyse, size söyleyeyim. Ümmeti Parçalamaya hakkınız yok!

Dipnot: Ümmetimi düşünerek yazdım. Yoksa yazamazdım.

 

 Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz