Beklenen kış geldi ve nihayet bizde tarihi Uzun Çarşı’nın su çarşısına geçişini büyük bir zevkle izlemeye hazır hale geldik. Yıllardır, aylardır, koca yaz boyu herkesi uyardık. Bu sinema gösterisi için bir alan belirleyin yağmur yağdığında orada duralım ve bu değişimi hep birlikte gözlemleyelim dedik ama kendimizi bir türlü dinlemedik.

Gerçi Hatay’ın siyasi erkleri hangi konuda basın mensuplarını dinliyor ki değil mi? Ben böyle tarihi bir mekânda su baskınını izlemeyeceksem ne işim olur Antakya’da.

Dağ sularının coşkusunu görmek istiyorum. O da olmadı bize en azından altyapı sularının görünebileceği alanları gösterin ki, yazdan kalma havamız değişsin. O da olmadı her esnaf canlı yayın yapsın. Daha etkili olur. Sonra yine biz basın yok mu? Hemen başlığı atalım, Hatay’da şiddetli yağmur su baskınlarına sebep oldu diyelim değil mi? Hadi oradan. Baya baya biz dağ suyunun gelişini izleyip, tarihi su çarşısı içinde gezmek istiyoruz. Yani hedefimiz ve beklentimiz bir Venedik değil ama en azından merakımız giderilsin. Zaten biliyorsunuz, Venedik aşırı turist yoğunluğundan ötürü artık giriş ücreti alacakmış. Bilmem, birkaç yıl içinde kış aylarında bizde tarihi su çarşısına girişlerden ücret alabiliriz. Büyükşehir’e ek gelir olabilir. Sonuçta bu tarihi su çarşısı kardeşim, öyle bedavaya gezmek olmaz.

Birkaç hafta içinde ilk turların ve seyahatlerin başlayacağını sonrada temsilci olarak katılan STK’ların olay yerinde poz vereceğini hayal ediyorum. Yani Venedik uzak gelince ne yapsın adamlar. Tabi ki Tarihi Su Çarşısına gelecekler. Hatta bir rivayete göre de Asi’nin sularını da Tarihi Su Çarşısından geçirmek için çalışma yapılacağı söyleniyor. Belli mi olur. Dağ suyu bittiği yerde Asi yardıma gelir Tarihi Su Çarşısına. Hadi bakalım, iyi yağmurlar.

 Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz