Pazar günü hem saha içinde hem saha dışında, futbolun hemen hemen tüm güzelliklerini gördük. Cumartesi akşamından başlayan Hatay&Amed dostluğu, maç öncesi ve sonrasında da devam etti.

Hatay halkı kendine yakışanı yaparak, daha önce birçok takıma yaptığı gibi misafir takım ve taraftarlarına kusursuz bir ev sahipliği yaptı. Taraftarların maç öncesi düzenlediği meşaleli karşılama töreni, şüphesiz ki futbolcularımıza itici güç oldu. Neredeyse bu sezon ilk kez stadyum böylesine doldu ve ilk kez taraftar baskısı hissedildi. Bu sezon ilk kez taraftar skora etki etti. Evet bu maçı taraftar aldı. Aylardır yapılması gereken de buydu. Bu atmosfer kalan maçlarda da oluşursa Hatayspor burda puan kaybetmez. Emeği geçen herkesi kutluyorum.

Saha içine gelecek olursak, Hatayspor ilk yarıda etkiliydi. Erken gelen gol takıma güven de kazandırdı. Golden sonra ilk yarı bitene kadae 3-4 gol daha atabilirdik. Kaleci ve direği geçemedik. Son vuruşlardaki eksiklik yine göze çarptı. İkinci yarıda ise Amedspor oyunda dengeyi kurdu. Bazı bölümlerde Hatayspor'un oyundan düştüğünü gördük. Özellikle son dakikalarda bazı pozisyonlarda yüreğimiz ağzımıza geldi. İlhan hocanın bu duruma çözüm üreteceğini düşünüyorum.

Bazı oyuncuların performansları maalesef yeterli değildi. Mehmet Dingil çok iyi niyetli fakat sağ bekte sırıtıyor. Ben burda yapamıyorum diye bas bas bağırıyor. Selim Ilgaz, Mithat'ın bölgesinde yeterince üretken olamadı. Caner ve Hamza bitmek bilmeyen enerjileriyle göz doldurdular. Sadi yine defansın sigortasıydı. Akın her zamanki gibiydi. Taha her ne kadar gol atamasa da iyi niyetle savaştı. Hatayspor devre arası transfer dönemini çok iyi değerlendirmeli, katkı sağlayamayan oyuncuları göndermeli, ve 3-4 tane direkt oynayabilecek kaliteli ve bu ligin tozunu yutmuş oyuncu transfer etmelidir.

Ligin ilk yarısının son maçını haftaya Afyon deplasmanında oynayacağız. Bu deplasmanda alınacak bir galibiyet Hatayspor'a hem moral olacak, hem de şehrimizde daha fazla heyecan yaratacaktır. Ligin ikinci yarısında Hatay halkı takımına daha fazla sahip çıkmalı ve şampiyonluk yolunda takıma yardımcı olmalıdır. Şampiyonluk sadece sahadaki mücadeleyle değil, kalan 18 maçta içerde dışarda takımın arkasında durulur ve destek olunursa gelir.Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz