Kış mevsiminden dolayı zaten herkes hasta. Hava da bol bol virüs var.

Yolda yürürken aksırıp, tıksırken ağzını kapatma gereği duymayan, bununu silmek için peçete kullanmayı bile fuzuli gören vatandaşlar lütfen biraz daha insanca davranın. Sizin hastalığınızı bu şekilde yaymanız havada virüslerin dolaşmasına ve diğer insanları da hasta etmenize neden oluyor. Şuursuzca hapşıran amcalar lütfen biri peçete diye bir şey üretmiş haberiniz vardır sanırım. Kullanın onu.

Özellikle otobüste yolculuk yapan vatandaşlardan bir ricam var.  Allah aşkına hapşururken peçete kullanın, peçete yoksa bir şekilde ağzınızı kapatın. Gerçekten hastalık yayıyorsunuz.

Kurtulamıyoruz hastalıktan. İlaçlar, çaylar, bitkiler artık işe yaramaz oldu. Tam atlattık derken tekrar hastalanıyoruz. Çünkü gerçekten havada ciddi virüsler dolaşıyor. Bunların tamamını yok etme gibi bir imkanımız tabiki yok. Ama daha fazla artmaması için biraz dikkat edebilirsek belki bu durumu daha rahat bir şekilde atlatabiliriz.

Bu yüzden peçete taşımayı da, kullanmayı da lütfen alışkanlık haline getirin. Olur olmaz heryerde burnunuzu temizleyip oraya-buraya savurmayın.

Biraz dikkatle belki de bu gribi bir defa da atlatabiliriz. Zira hiç birimiz iyileşemiyoruz.

 Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz