Spora yeni başlayanlar olduğu kadar uzun dönemdir fitness ve vücut geliştirme gibi aktivitelerle ilgilenenler bile çoğunlukla supplementlerin, yani gıda takviyelerinin hangilerinin ne işe yaradıkları konusunda tam bir bilgiye sahip değiller aslında…

Eğer siz de hangi supplement ne işe yarar diye soruyorsanız veya neye göre hangi gıda takviyesini, besin desteğini kullanmanız gerektiğiniz konusunda net bir fikriniz yoksa yazdıklarımı okumanızı tavsiye ederim.

Protein Tozu Ne İşe Yarar?

Protein tozları sıklıkla kas yapmak isteyen sporcular tarafından kullanılır. Dikkat edilmesi gereken nokta ise farklı protein tozlarının içeriklerine göre kilo aldırıcı niteliği de taşıyıp bu amaçla da kullanılabilecekleri gerçeğidir.

Kilo Aldırıcı Ne İşe Yarar?

Bu tür supplementler doğrudan amacı kilo almak olan kişiler tarafından kullanılırlar. Protein tozlarından farklı olarak (genellikle) yoğun miktarda kompleks karbonhidrat içerirler. Fazla veya gereksiz kullanıldıkları takdirde yağ yapma oranları / ihtimalleri protein tozlarına daha fazladır.

Yağ Yakıcılar Ne İşe Yarar?

Yağ yakmak isteyenlerin kullanması önerilen yine adı üzerinde kendini tanımlayan bir supplement grubudur yağ yakıcılar. Ne kadar işe yaradıkları ve yarasalar bile ne oranda faydalı oldukları tartışılır olsa da, ağırlıklı olarak %5-10 fayda gösterdikleri düşünülmektedir. Özellikle üst düzey sporcuların veya ne yaparlarsa yapsın kalan bir miktar yağı azaltamayanlar bu besin takviyesinin ideal kullanıcılarıdırlar.

Antrenman Öncesi Performans Artırıcılar Ne İşe Yarar?

Spor yapan ve özellikle uzun sürelerdir antrenman yapan insanlar için idmana motive olabilmek veya hazırlanabilmek başlı başına bir mücadeledir. Üst düzey sporcuların antrenmanlarının çok daha yorucu ve yıpratıcı geçtiklerini düşünürsek bu anlaşılabilir bir durumdur. Antrenman öncesi (pre-workout) ürünler genellikle gerek antrenman sırasında gerekse antrenman öncesinde kişiyi motive etmek ve dikkatini toplamak için tercih edilmektedirler.

Kreatin (Creatine) Maddesi Neden Ve Ne İçin Kullanılır?

Kreatin üzerinde en fazla inceleme ve bilimsel araştırma yapılmış gıda takviyelerinden birisidir ve çok sayıda faydası vardır ve gerçekten de etkili ve bir o kadar da zararsız bir gıda takviyesidir.

Multivitamin Takviyeleri Neden Kullanılır?

Vitaminler insan vücudunda kullanılan ve son derece önemli olan maddelerdir. Çoğu zaman dışarıdan ekstra olarak alınmalarının (eğer doğru besleniliyorsa) gerekli olup olmadığı tartışma konusudur fakat özellikle düşük dozda hemen hemen herkes için faydalı olabilecekleri bilinmektedir.

Spor yapanlar yada spora başlamak isteyen arkadaşlara en önemli uyarım iyi bir beslenme diyetiniz yoksa bu gıda takviyelerinin faydası olmayacağını bilmeniz.Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz