Ligin ilk yarısını lider tamamlayan Hatayspor, geçtiğimiz yıl final maçında aralamayamadığı Süper Lig kapısına bu sene erken dayandı. Sporun birleştirici gücü ve kentimize katacağı katmadeğer düşünülünce bu durum Hatay için büyük şans.

Bu şansı iyi değerlendirmek ve bir an önce kapağı süper lige atmak ta Hataylının görevi. Burada en büyük görev seçilmişlere ve atanmışlara düşüyor. Hatay büyükşehir Belediye Başkanı ve Hatayspor’un onursal başkanı Lütfü Savaş, son 3 yılda verdiği destekle Hatayspor’a büyük ivme kazandırdı. Şimdi sıra milletvekillerin ve bu kentin STK’larında ve iş insanlarında.

Şampiyonluk yolunda bu saydıklarımın hepsine büyük görevler düşüyor. İşin siyasi boyutunu bir yana bırakıp Hatayspor’a destek olmak zorunluğu çoktan doğdu. Ama bakıldığında sosyal medya hesapları üzerinden kutlama yayınlamaktan öteye gitmeyen destekler, Hatayspor’un ihtiyacı olmayan destekler. Hatayspor’un şu anda transfere, dolayısı ile de paraya ihtiyacı var.

Çünkü Hatayspor’un eksikleri var.

Bunun en büyük örneği de Bursa da alınan mağlubiyet. Bursa gibi bir futbol şehrinde timsahın karşısına forvetsiz çıkan Hatayspor, Yusuf Abdioğlu, Hamza Gür ve JeremyBokila’nın yokluğunda adeta timsaha adeta yem oldu.

Evet bu yenilgiden ders çıkartmak lazım. Daha yolun yarısındayız ve çok çetin geçecek olan bir ikinci yarı bizi bekliyor. Sakatlıklar, cezalılar olacak. Yeterli kadro derinliğine sahip olmayan Hatayspor, bu haftalarda eminim çok zorlanacak. Tıpkı Bursa maçında olduğu gibi.

Hatayspor’a transfer lazım, transfer içinde para.

İşte tam bu noktada milletvekillerimiz başta olmak üzere STK’lara ve iş insanlarına büyük bir görev düşüyor. Gerekirse geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Hatayspor için yardım kampanyası düzenlenmeli. Yada buna benzer bir şey.

Sayın valimiz Rahmi Doğan’ın önderliğinde düzenlenecek bir kampanya Hatayspor’a maddi anlamda ilaç gibi gelir. Başkan Savaş Hatayspor konusunda yalnızlıktan kurtulmalı. Hatayspor’un Lütfü Savaş’ın değil Hatay’ın takımı olduğunun farkına varılmalı ve derhal harekete geçilmeli.

Unutmayın şampiyonluk için bu şehrin atanmışı, seçilmişi, STK’ları ve taraftarları ile birlikte kenetlenmeli. Bir olmalı. Diri olmalı.

Bu şans bir daha ayağımıza kadar gelmez Büyükşehir Belediye Erzurum, Akhisar, Bursa gibi devlere puan farkı atarak ilk yarıyı lider tamamlayan Hatayspor, şampiyonluk kapısına dayandı ve zorluyor.

Zorlanıyor.

Hatayspor ancak güçlü olursa bu kapıyı aralayacak ve Süper Liğedahil olacak. Bayrak asmada kentte bir kıpırdanma var. İnsanlar yavaş yavaş Hatayspor’un başarısının farkına varıyor. Bu güzel bir şey. İnsanlar artık Hatayspor’a başka bir gözle bakıyor. Güveniyorlar, başaracağına inanıyorlar. Ama hepside bunları karınlarından söylüyor. Kimse kulübün geleceği için elini taşın altına koymuyor.

Artık birileri çıkıp destek fitilini ateşlemeli.

Hazır süper ligin kapısına dayanmışken, Hatay bu şansı elinin tersiyle itmemeli.

Hatay Stadyumunun yüzde 98’i tamamlandı. Kaba inşaatı bitti. Mimari yapısıyla dünyada ilkler arasında yer alan stadyumun, her ne kadar yetişeceği söylense de yeni sezona yetişmesi çok zor. Çünkü önünde iki ihale duruyor. Bunlardan birisi çim dig3eri koltuk ihalesi. Bu ihalelerin ivedilikle yapılması şart. Bu işi hızlandıracak olanlarda bizleri Ankara’da temsil eden milletvekillerimiz. Siyasi hesapları bir kenara bırakarak, Hatay Stadyumunun bir an önce bitirilmesi için harekete geçmeliler. Ankara’da bakanları, müsteşarları her kim varsa baskı altına almalılar ki iş ihaleler zamanında yapılsın. Aksi takdirde, Hatay stadyumu bir yıl daha gecikir.

Demem o ki işin neresinden bakarsanız bakın Hatayspor’un desteğe ihtiyacı var. Teknik Direktör Bayram Toysal ve talebeleri, kenti arkalarında hissetmek istiyorlar. Bir dayanak istiyorlar. Çok şeyde istemiyorlar. Şampiyonluğa oynayan kulüplerin bu desteğe ihtiyacı var.

Bunu asla unutmayın... Çok geç olmadan harekete geçin…

 

 Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz