Kararın alındığı andan itibaren “akan sular” durdu sanki. Referandumla yatar referandumla kalkar olduk. Gündemin hızına yetişilmeyen Türkiye’de bir baktık her şey REFERANDUM olmuş.

Evet mi denmeli Hayır denmeli.. Anlatan anlatana… Akıl karıştıran karıştırana…

Odak noktamız tamamen 16 NİSAN… 16 Nisan 16 Nisan olalı böyle önemli bir gün değeri görmemiştir bu kadar yıldır. Her şeyi unuttuk neredeyse 16 Nisan’a odaklandık.

Referanduma az bir süre kala Devlet Büyüklerinden beklenenin aksine bir görüntü gördü insanlar.. Sataşmaların haddi hesabı yok. Doğruya doğru yanlışa yanlış demek ne zamandır suç oldu. Halkın düşüncelerine önemseyen kim var? Düşük gelir, asgari ücret, ölümler, şehitler unutuldu sanki bir anda… Varsa yoksa referanduma kilitlendi ülke..

Bir anda unuttuk sanki 15 Temmuz darbe girişimini… Akıllarda kaldı mı? Şehitleri hatırlamaya bir müddet ara verdik sanki… Çünkü Referandum var.. EVET Mİ, HAYIR mı?  Niçin EVET demeliyiz ya da niçin HAYIR demeliyiz…

EVET demem neden gerekli çıkıp meydanlarda anlatmak varken “O bana bunu dedi… O sana şunu dedilerden” başka bir konuşma var mı? Duyabildiğimiz tek şey “Anayasanın değişmesi gerektiği” hangi madde eklendi neden eklendi, eklenmesi ile bu Ülke neler kazanacak tam anlamıyla anlatan yok..

Referandumdan ziyade seçim havası var sanki.. Referandum değil de parti yarışı imajında halk… Demem odur ki… Bu ülkede her zaman “ANLATAMAMAK” mesele… Kendini anlatamamak… Ne istediğini söyleyememek… Açıkça “ANLAYAMADIM” diyememek mesele aslında… Sataşmalar, kavgalar bu Ülkenin geleceğini çok fazla etkiliyor ve bunun da Devlet Büyükleri tarafından sürekli yapılması  bu halkı nedense halen çok şaşırtıyor…

 Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz