Neden bu kadar öfke doluyuz? Özellikle tanımadığımız insanlara karşı.

Tanımadığınız bir insanın yoldan geçerken size bakması, giydiği bir kıyafet, sesli konuşması, sizin desteklemediğiniz bir siyasi partiyi desteklemesi vs…

İnsanlar o kadar gergin bir şekilde yaşıyorlar ki, karşısına biri çıksa da içindeki zehri kussun diye fırsat kolluyor sanki.

Geçmişten bir örnek vereyim.

Aynı mekanda tanımadığı insanın kendisine selam vermemesinden kavga çıkaran tipler. Neden bana selam vermedin diye karşı tarafı tahrik edici laflar kullanıyor.  Şaşırtıcı gelebilir ama evet böyle bir olay yaşandı. Kendini dünyanın merkezinde sanan, kendini bilmez bazı insanlar tarafından. Sonuç, tartışma. Tartışma kavgaya dönüşüyor. Ve sonunda mağdur olan taraf adam toplayıp diğer grubun bulunduğu yere gidip saldırıyor. Sonuç: kafatası çatlayan bir genç, camları kırılan bir kafe, yaralanan insanlar.

Gerçekten gergin, her şeyi ben bilirim kafası, en büyük benim edası vs… Bu duygular ne yazık ki insanları esir almış durumda.

Zaten etrafa dikkatli bakarsanız buna benzer bir sürü örnek görebilirsiniz.

Evine giderken tanımadığı bir insan tarafından bıçaklanıp öldürülende var, hamile bir bayana motorla sıkıştırıp tekme tokat dövende.

Böyle giderse sonumuz topluca tımarhane yolu gibi görünüyor.

 Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz