Bir bilim adamı, bir mühendis. İnsan sağlığına zararlı olduğu araştırmalarla, raporlarla kanıtlanmış konularla ilgili halkın sağlığını düşündüğü ve halkı bilgilendirdiği için hakim karşısına çıkacak.

Neden?

Gizli kalması gereken bilgileri açıklamaktan.

İnsan sağlığına zararlı olan ve insanlığı ölümcül hastalıklarla baş başa bırakacak olan nedenlerin açıklanması sizce cezayı mı hak eder yoksa ödülü mü?

Yetkililer cezayı hak ettiğini düşündükleri için hakim karşısına çıkacak.

İnsan sağlığını korumak için yapılan araştırma sonuçlarını halkla paylaşmanın nesi yanlış?

Neden gizleniyor?

Tehlikeyi fark edip önlem almak varken, neden tehlikenin kalbine inip çeşitli ölümcül hastalılarla başa çıkmaya çalışalım. Zaten insanoğlu yeterince kötü hastalıkla uğraşmıyor mu?

Araştırmalar, insanlarla paylaşılmayacak ve üstü örtülecekse, o araştırmalar neden yapılıyor?

Sebze ve meyvelerde yer alan kimyasal kalıntı oranlarının çok fazla olduğunu, hatta kullanılan su kaynaklarında dahi kimyasal kalıntıların zararlı derecede olduğunu söylemek ve insanların bu konularda tedbir almalarına olanak sağlamanın nesi yasak?

Nesi cezayı hak ediyor?

Bilimin insanlığa fayda sağlamasına izin verilmeyecekse, neden bilimin peşinde koşuluyormuş gibi gösteriliyor?

Yapılan araştırmaların özellikle insan sağlığını, insanlığı alakadar eden bütün araştırma sonuçlarının halkla paylaşılması gerekmektedir.

İnsanları korumak varken, görmezden gelmek hem yapılan işin etik kuralları bakımından hem de insani vicdan açısından saklanamaz. Saklanmamalı.

 Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz