Özellikle, yağmurlu günlerde daha senesi dolmadan yaptırılan ilçeler arası yolları görünce, bu yollar için yatırılan paraya, çalışan işçilerin emeklerine yazık demeden kendimi alamıyorum. Ve tabiki, bu şaheseri(!) yaratan mühendisleri de tebrik etmeden geçemeyeceğim.

Sadece zamanında yetiştirmek için baştan savma yapılan yollar. Tabiki ben bunu Samandağ-Antakya arası yol güzergahı için söylüyorum.

Sabah- akşam söylene söylene,  Allah’a emanet git-gel yapıyoruz.

Özellikle ilçeler arası yapılan yolların köprülerle bağlantısı yerler. O yolları yapan mühendisleri gerçekten çok merak ediyorum mesela. Gönül rahatlığı ile o yolları ben yaptım diyebilecek mi?

Bence diyemez. Çünkü öyle bir şekilde yapılmış ki köprü ile bağlantısı olan yerler içe meğilli ve yağmur yağdığında gölet görevi görüyor. Bırakın insanları ıslatmayı, çoğu kez kazalara neden oluyor.

Bir örneğini de dün yaşadık zaten.

Gerçekten mühendislik harikası yapılan yollar. Şunu gerçekten merak ediyorum. Yollar ihaleye verilirken, bu işi kim düzgün yapar diye hiç düşünülmüyor mu?

Ya da yollar yapıldığı zaman bu şirketlere görevi veren kurumlar, yolları yapan mühendislerle bakalım ne yaptın diye gezmiyorlar mı?

Yeni yapılan yollarda oluşan çökmeleri yama usulü ile daha beter hale getirdiklerini gördüklerinde bir şey söylemiyorlar mı?

Hele belli bir yerden sonra dümdüz gittiğiniz yolda birden karşınıza çıkan o kavis yok mu, neye dayanarak böyle bir şey yapılmış anlamak çok güç.

Hayır bunların hiç birini yapmıyorlarsa, bırakın mühendislerle çalışmayı, yol ustaları bence daha iyisini yapar. Zira, ihaleyi verdiğiniz firmanın mühendisleri bu işten anlamıyorlar.

 

 

 

 

 Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz