O kadar hızlı ilerliyor ki hayat…

Neydik ne zaman geldik..

Bu zaman kadar neler yaptık..

İyi yada kötü yaşayıp gidiyoruz o ayrı konu da.. Sorun nasıl yaşadığımız galiba…

Bilinmezlik içerisinde yaşadığımız açık gerçek.. Neden böyle söylüyorum çünkü hayatımızdaki değişiklikler saniye farkı ile değişiyor..

Birileri çıkıyor “ Bu sistem hatalı” deyip her şeyi alt üst ediyor..

Özellikle son yıllarda bunu açık ve net olarak görebiliyoruz.. Eğitim değişken.. Ekonomi değişken.. Yaşam değişken.. Sağlık değişken..

Her şeyden vazgeçtik resmen.. Çünkü tam değişikliğe alışıyoruz diyoruz hopp yeniden değişiyor..

Yap boz tahtasına döndük..

Bir gün “evet budur” denilen şeyin ertesi gün hatta belki de bir saat sonra “yok böyle değilmiş” denmesi kafa karıştırıcı..

Allahtan kolay unutuyoruz da problem çıkmıyor…

Son günleri temel tartışması TEOG ve Üniversiteye giriş sistemi..

Ben kendi döneminde 2 sınava girdik.. Onu net hatırlıyorum da gerisi bende yok.. Sonra ne oldu kim hangi sınava kaç kere girmek zorunda bırakıldı.. O kısım tamamen muamma..

TEOG yeni bir sitemdi herhâlde.. Herhâlde diyorum sistem değiştiği gibi isimleri de değiştiriyorlar.. UNUTUYORUZ… Şimdi bu canım TEOG bir türlü benimsenmedi.. Yarış atına çevrilen çocuklar daha okullarındaki ilk yıllarında sınav heyecanı ile tanıştı.. Ve geçtiğimiz gün yapılan açıklama ile öğrendik ki TANIŞTIKLARI ile kaldılar.. Sistem kalktı.. Onun yerine ne geldi başka sınav.. Sanırım bu kez de TABİ YİNE DEĞİŞMEDİYSE çocuklar her yıl sınava giriyor..

İyide annem niye millet sürekli SINAVA GİRİP DURUYOR yahu..

İlki neydi sonu ne oldu.. Hat tamamen karıştı.. Beyin bulanık.. Hatırlama güçlüğü yaşıyorum…

Deneme tahtasına dönenlerin EĞİTİM sistemi oldu mübarek.. Sadece eğitimle de bitmedi ki sağlıkta aynı, ekonomi aynı.. Vergi vereceksin diyorlar.. Sonra erteledik diyorlar.. Sonra daha fazla vergi verdiriyorlar.. Devreler yandı yemin ederim..

Yetişmekte akıl yormakta zorlananların yaptığı gibi yapmak şart oldu sanırım.. YAŞAYIP GÖRELİM KAFAYI YORMA…Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz