Hatayspor, belki de sezonun en kötü futbolunu oynayarak haftalar sonra mağlup oldu. Haftalardır muazzam maçlar çıkaran ve iyi bir seri yakalayan temsilcimiz, son haftaların formda ekibi Sancaktepe'ye yenilmekten kurtulamadı. Uzun lig maratonunda bu tür kazalar olabilir. Ancak hataların tespitini yapıp önlem almak, bu kayıpları kazanca dönüştürebilir.

Hatayspor bu maçta rehavete kapılmış veya rakibi küçümsemiş olabilir. Sancaktepe teknik heyeti de Hatayspor'u iyi ezberlemiş. Elbette Hatayspor'un iki haftadır lider olması da rakipleri bize karşı ayrı motive etti. Liderlik gider gelir hiç önemli değil, önemli olan ısrarla şampiyonluğu kovalamaktır.

Hatayspor'un sorunları aslında sezon başından beri süregeliyor. Fakat Hatayspor takım olmayı başardığı için zayıf bölgeler pek göze çarpmadı. Mesela Hatayspor sağ bekini hala bulabilmiş değil. Hatayspor sezon başından beri beklenen performansı gösteremeyen Mithat'ın alternatifini bulabilmiş değil. Sol bek pozisyonunda iyi performans gösteren Mesut'a alternatif yok. Sezon başı sakat halde transfer edilen sağ bek Ömer Tunç hala piyasada yok. Köksal Yedek lig başından beri kayıp. Mehmet Albayrak ve Oğuz Kocabal hala istenilen düzeyde değil. Daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi, Hatayspor takım oldu. Futbolcular iyi niyetle savaşıyor, mücadele ediyor. Fakat mevcut kadro şampiyonluk için kesinlikle yeterli değildir. Şampiyon olmak istiyorsak, gerekli olan kaliteli ve takıma direkt katkı yapacak transferlerin yapılması gerekiyor. Bunun yanında Hatayspor'a katkı sağlayamayan bazı oyuncularla da yollar ayrılmalıdır. Hatayspor'a bir sağ bek, bir sol bek, bir orta saha, bir forvet arkası/forvet olmak üzere dört nokta transfer gerekiyor. Hatayspor'dan maddi manevi hiçbir şey esirgemeyen başkanımız Lütfü Savaş bu konuda gerekeni yapacaktır diye düşünüyorum.

AMED MAÇI YENİ BİR SERİNİN BAŞLANGICI OLSUN

Hafta sonu evinde güçlü Amedspor'u ağırlayacak olan Hatayspor devre öncesinde kalan iki maçı kazanmak zorundadır. Bu olası iki galibiyet şampiyonluk ve ligin ikinci devresine moralli girmek adına çok önemlidir. Grupta 4-5 takım direkt şampiyonluk hedefliyor. Gününde bir Hatayspor bu grupta herkesi yenebilir. Hatayspor, bu yıl şampiyon olmak zorundadır. Hatayspor'un gerek sahada gerek daha dışında gerekse transferde hata yapma lüksü yoktur. Bu şehir İlhan Palut hocaya ve takıma güveniyor. Hatayspor şehir olarak yeni stadyumuyla şampiyonluğa hazır. Söz futbolcularda. Hatayspor'un bu grupta en büyük rakibi kendisidir.Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz