Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş Antakya Belediye Başkanlığı dönemi dahil toplamda 11 yılı geride bırakıyor. Önünde nasip olursa 4 yılı daha var. Sonra bir dahaki seçimlere katılır mı katılmaz mı bilemem.

Son olarak Büyükşehir’in Eski Otogar’ın satışa çıktığını duyunca, bende Lütfü Savaş’ın vaat ettiklerine bir dönüp bakayım dedim. 11 yıl direk olay, kolay olmuyor tabi. Sözler, master planlar, vizyon projeleri, kalkınma hamleleri vs vs.

Herhalde Hataylılar vaatlerden çok hoşlanıyor olacak ki tüm siyasilerin ulaşılamaz hedefleri ve hayalleri satmaları çok olağan hale geliyor. Durum böyle olunca da neden-sonuç ilişkisi kurmayı çoktan yitirmiş olan halk sorgulamak yerine ya bir kulağından diğerine transit gönderiyor ya da hakikaten inanıp kendisine vaat edilenin gerçekleşmesini bekliyor.

Lütfü Savaş’a dönecek olursak, 2014’ten bugüne Sebze Hali, Eski Otogar, Yeni Otogar Projesi, Park alanı, Kent Meydanı, Kurtuluş Caddesi’ne Tünel, Ulaşım Master Planı, Avlu Antakya, Büyükşehir Belediye Binası, Topboğazı Kısmına Sebze hali, Kent Park Projesi, Tarihi Restorasyon (TÜRKÇESİ: YENİLEME), Tarihi Çeşmeler Projesi, Samandağ Marina, Kent Meydanı, başına bela olan Teleferik gibi daha yazmadığımız onlarca projesi vardı. Daha sonra 166 proje daha tanıtıldı diye hatırlıyorum. Yanlışım varsa düzeltiriz. Tüm bunları hatırlayıp, geçmişe döndüğümüzde birçoğunun havada kaldığını görüyoruz.

Üstüne sürekli değişen projeler eklenince işin içinden çıkılmıyor. Kısa vadede bile tutarlı olamayan bir Belediye yönetimi. Orta vade ve Uzun vade de ne yapacak diye düşünmek bile istemediğimiz anlar oluyor. Son olarak; tüm bunların içinde Büyükşehir’in Eski Otogar’ı ihaleye çıkarmasını bir yere koyamıyorum. Gerekçeyi merak ediyorum. Gelecek paranın borçlara dağıtılacağını söyleniyor. Ödenek alamayan, 2019 bütçesini erkenden bitiren ve yetişemeyen bir Belediye yönetimi olduğuna dair eleştiriler var. Ne olur ne biter bilemem.

Mesele o ki; zamanında verilen sözler, anlatılan vaatler Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın başını ağrıtacak gibi duruyor. Gariptir;  Belediye tasarruf tedbiri bile alma eğilimine gitmedi. 

Böyle bir yazıda hiç mi bir şey yapmadı diyeceksiniz diye düşünüyorum. Evet, katkıları olmuştur, olmasa ikinci kez halk kendisini Belediye Başkanı seçmezdi. Ama bu katkıların kaçı, ne kadarı verimli oluyor bunu düşünmemiz gerekiyor. En basiti Asi’ye Temiz su! verilerek, verilen temiz su Asi’nin içinde neden kirletiliyor bunu düşünmemiz lazım. Saygılarımla!Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz