HATAYSPOR İstanbul maçında oynadığı futbolla tat vermedi ama şampiyonluk yolunda önemli bir galibiyet aldı. Aldığı bu galibiyetle de en yakın takipçileri ile 2 puanlık farkı 3’e çıkardı.

Ama nedense alınan galibiyet, lig liderliği sanki taraftarları mutlu etmedi ki maçtan sonra lider takıma tepki gösterdiler. Tepki göstermelerinin nedeni ise tam anlamıyla çocukça.

Neden önce o tribüne gittiniz de bezim tribüne gelmediniz gibi oldukça çocuksu olduğu kadar komik bir tepkiyle karşılaşan futbolcular kendi evlerinde hemde galip geldikleri bir karşılaşma sonrası bir kez daha şok oldular.

“Gidiyoruz yine fırça yiyoruz” diyerek taraftarların tepkisine bir anlam veremeyen futbolcular, buruk bir sevinçle soyunma odasının yolunu tutarken, taraftarlarla muhatap olan Teknik direktör Bayram Toysal’da gösterilen tepkilere bir anlam vermeye çalıştı.

Ama olmadı.

Taraftar yine tepkisini gösterdi. Bu tepkinin altında yatan gerçek nedir bilmiyorum ama bildiğim tek bir şey var, Hatayspor’un bu ligde lider olduğu. Ama Antakya’da kazandığımız bir maç sonrası hem galibiyetin hemde liderliğin sevincini doyasıya yaşayamayışımız çok ilginç. Şöyle göğsümüzü gere gere liderliğin keyfini yaşamak yerine, birbirimize düşmemizi anlayamıyorum.

Anlamakta istemiyorum. Çünkü böyle bir şey dünyanın hiç bir yerinde yok. Futbolcular bir tribüne gidip, galibiyet sevincini paylaşırken, başka bir tribüne gitmese taraftar haklı derim. Ama neden o tribüne önce gittiniz de bize gelmediniz derlerse, bunu kimse anlamaz.

Bu yüzden de galip gelen, hatta lider olan bir takıma da tepki gösterilmez.

Bu davranış şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerleyen Hatayspor’a zarar verir.

Eğer başarılı olmak isteniyorsa herkes görevini yapacak. Teknik Direktör Bayram Toysal ve futbolcular şu ana kadar görevlerini yaptılar. Taraftarlarla da öyle, görevlerini yapıyorlar. Ancak arada sırada ayyuka çıkan bu tepkiler, bizi başarıya götürmez, aksine şampiyonluk yolunda köstek olur.

Bu madalyonun bir yüzü.

Gelelim İstanbul maçında oynanan futbola. Ligin en çok pas yapan iki takımı Pazar günü karşı karşıya geldi. İstanbul genç ve dinamik kadrosu ile Hatayspor’a boş alan bırakmadı. Hatayspor ise alışık olmadığımız oyun tarzı ile ilk dakikalarda defansın arkasına attığı toplarla rakip kalede etkili olmaya çalıştı.

Ancak Aabid’in attığı uzun topların hepsi rakibe gidince bu plan tutmadı. Bu plan tutmadığı gibi Hatayspor’u sahada çok kötü gösterdi. Buna rağmen rakibe pozisyon vermeyen Bordo-Beyazlılar kendi pas oyununa geri dönerek özellikle ikinci yarıda İstanbul karşısında etkili oldu. Gününde olmayan Gökhan Karadeniz’in cezasahasında düşürülmesi ile de kazandığı penaltıyı gol yaparak 3 puanın sahibi oldu.

Maçın özeti kısaca bu.

Ama ne olursa olsun ligde 12 hafta geride kaldı. Şu anda Bayram Toysal maç başına topladığı 2 puanlık ortalama ile İlhan Palut’u geçmiş durumda. Takım lider, hemde rakiplerinin 3 puan önünde. İlk yarının bitimine de 6 hafta kaldı. Ufak defek şeyleri problem yapmadan Hatayspor’a olan destek artarak devam etmeli.

Topluluk veya birey fark etmez. Hepimiz hata yapabiliriz. Taraftarlarda hata yaptıklarını kabul etmeli. Çünkü hatanın neresinden dönerseniz kardır.

Gelin hep birlikte lidere selam duralım. Tüm Türkiye’nin durduğu gibi…

 

 

 Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz