Eski Yeşilçam filmlerinde görürdük genelde sebze, meyve, ekmek, şeker, tüp vs.. kuyruğuna girenleri.

Gerçek hayatta karşımıza çıkabileceğini ne yazık ki hiç düşünmedik. Ne yazık ki güzelim ülkemizde hayat pahalılığı o kadar aldı başını gidiyor ki, vatandaşı bu duruma düşürdüler.

İki kilo domates alabilmek için uzadıkça uzayan kuyruğa giriyorlar. İşin tuhaf tarafı sanki kalıcı bir çözümmüş gibi görmeleri. İki kilo domatesi manavdan daha ucuza aldığı için bütün dertleri yok olmuş gibi görüyor vatandaş.

Ya tehlikenin farkında değil mi kimse gerçekten. Millet olarak nasıl bir çıkmazın içindeyiz gerçekten kimse görmüyor mu?

Kuyruk kuyruk dolaşarak sebze-meyve mi alınırmış. Yıl olmuş 2019, bizler 30-40 yıl önceki uygulamayı kurtuluş olarak görüyoruz. Gittikçe geriye gidiyoruz.

Vatandaş bu kuyruğa girdiği için gerçekten mutlu mu?

Gelip geçici çözümler değil, kalıcı çözümler gerekiyor. Tarım alanlarının genişletilmesi gerekiyor, küsmüş olan çiftçinin desteklenmesi gerekiyor.

Gübre, ilaç, tohum sorununa çözüm bulunması gerekiyor. Kısaca üretim gerekiyor. Üretmeyen millet fakirliğe mahkum olur. Gerçekten kimse bunu görmüyor mu? Bu gün indirimden aldığın domates yarın senin ülkeni kurtaracak mı? Gerçekten böyle mi düşünüyor vatandaş.

Yazık, gerçekten yazık. Televizyonda sebze-meyve kuyruğuna giren vatandaşı görünce gerçekten içi acıyor insanın.

Temennim bu duruma en kısa zamanda bir çözüm bulunması. Üretimin tekrar ayağa kalkabilmesi için çiftçinin desteklenmesi. Fabrikaların tekrar işlemesi. Tarım ülkesi olan ülkenin tekrar şahlanması.

Yoksa iki kilo domatesin kısa süreli uygun fiyatına tav olursa vatandaş, sonumuz gerçekten vahim.

 

 Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz