Görünen o ki insanlarımız artık, laf üreten değil iş üreten de yana taraf olmak istiyor. Soyut söylemlerin yerine somut diyebileceğimiz şeylere yakın olmak istiyor.

Bunu kısa süre içinde özellikle Antakya içinde çok rahat gördüğümüzü söyleyebilirim. Bugün sokağa çıkalım ve mevcut sıkıntıların halledilmesi için Hangi Kuruma gidersiniz? Diye bir soru soralım.

İddia ediyorum, her yüz kişiden en az 60-65 kişisi Vali Bey’in adını verir. Çünkü Vali Bey insanların beklentilerini soyut tutmak yerine somutlaştırmayı başarmış durumda.

Vali Bey’in karnesine bir göz attığımızda gelir gelmez hemen Samandağ Arsuz yolu’na başladı.

Şimdi diyeceksiniz seçim öncesi devlet kaynağı vs falan ama o iş kadar siyasi bir iş değil.

Bunca yıldır kaynak olmadığı için yapılamayan yerler bugün bir bakıyorsun, domino taşı gibi yapılıyor. Adalı Konağı ve Meclis örneği var önümüzde. Yapmak isteyen yapar demek oluyor bu.

Üstelik bir de Kurtuluş Caddesi’nin kamulaşması var.

Hadi onu da bir kenara bırak Arsuz, Madenli’de HADO alanı tahsisini yapan ve Büyükşehir’e gel artık imza atalım diyen de Vali Bey.

Vatandaş artık bunları görüyor.

Yani siyasetçilerimizin yapamadıklarını, Bürokratlarımız hemen yapıyor.

Burada tabiî ki herkes kendi sınırları içinde hareket ediyor. Ama günümüzde şuan meşhur ya hani o KAYYUM lar, yani bana göre de Hatay’a Vali Bey Kayyum olarak gelmiş olsaydı ancak bu kadarı yapılabilirdi.

Aman şimdi bizi Kayyumcu diye fişlemesin. Burada olan şey, söylemek ile yapmak arasında farktan ibarettir. Saygılarımla.Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz