Korkularınız, stresiniz ve insanlarla olan problemleriniz bir kas gerginliğinden kaynaklanabilir desek, ihtimal vermez misiniz? Ruhun kası olarak da bilinen psoas kası bacaklarla bel kemiğini bağlıyor ; hareket, denge, eklem fonksiyonları, esneklik ve daha birçok bedensel özelliği etkiliyor. Yapılan araştırmalara göre ise bu kas, psikolojik halimize ve fizyolojik sağlığımıza doğrudan etki ediyor.

Özellikle esnetildiğinde kişinin yaşadığı anda kalmasını ve vücuttaki gerilimin azaltılmasını sağladığı düşünülüyor.

Hemen hemen bütün sağlıkçıların bildiği ve bizimde sürekli tedavi için gelen hastalarımıza önerdiğimiz gibi kıyafet konusu önemli bir rol oynuyor.

Günlük yaşam aktivitelerimiz, dar  kıyafetler ve duruş bozuklukları bu kasın iyice kasılıp gerginleşmesine neden oluyor. Bu gerginlik zamanla sırt, bel, kalça ve diz ağrıları gibi kronik rahatsızlıklara neden olabiliyor.

Ancak PSOAS gerginliğinin fiziksel olduğu kadar psikolojik etkileri de olduğu düşünülmekte.

Bu kas üzerindeki kronik gerginliklerin nasıl hissettiğinizden tutun da dünyaya bakışınız ve hatta başka  insanlara olan davranışlarınızı dahi etkiliyor.

Psoas kasınızı gevşeterek ve ona denge kazandırarak, gerilimden, inişli çıkışlı ruh halinizden kurtulabilirsiniz.

Psoasa  yönelik germe ve egzersizler hem fiziksel rahatsızlıklarınıza hem de duygu değişikliklerinize çözüm olabilir.

Psoas kasının sağlıklı ve dengeli oluşuyla birlikte iç huzura ve kas ağrılarından kurtulmuş bir bedene kavuşabilirsiniz.

Biraz dikkat, stresi hayatınızdan atmaya yardımcı olacaktır.

BUNUN İÇİN BİR FİZYOTERAPİSTE DANIŞIN

 Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz