Biz Türkler,

Bu cennet vatanın farkına varmaya niyetli miyiz? Benim kafam çok karışık.

Yasaklar, engeller, dışlamalar, ayrıştırmalar, ötekileştirmeler varken bana kimse insanları ve doğayı seviyorum demesin. 

Yurtdışında üstün başarılar elde eden Türklerden haberimiz var mı? Aynı insanlar ve aynı kişiler neden burada hiçbir varlık ifade edemiyorlar? Çünkü biz nerde bir başarılı tanıdık bulursak ayaklarına sarılır ve var gücümüzle aşağıya çekeriz.

Vatanında umduğunu bulamayan ve Türk meşalesini yurtdışında yakmak zorunda kalan Türk’leri okuyunca içim cız ediyor. Sevinmem gerekirken üzülüyorum. Neden kendi vatanında gerekli imkânları bulamıyor. En doğal hakkını neden kendi ülkesinde kullanamıyor. Bu hakkını kimler, neden ellerinden alıyor? İnsanları olduğu gibi kabul etmeyen kim varsa otursun düşünsün ve dünyanın kötü gidişatından kendini sorumlu tutsun. Evet, başkasının başarısını hazmedemeyen ve kendine dert edinen sevgili dostlarımızı Zeki Müren, Müzeyyen Senar dinlemeye ve “Gel gel yine gel, ne olursan ol yine gel. Yüz kere eğer tövbeni kırsan yine gel” dizeleriyle, insanları dil, din, ırk, mezhep ayrımı gözetmeden, kardeş olmaya, barışa ve hoşgörüye çağıran din bilgini, 13.  yüzyılda yaşamış olmasına rağmen eserleri ve düşünceleri çağları aşan Mevlana merhameti ve karşılıksız olan insan sevgisiyle sadece İslam âlemini değil, diğer dinlerdeki insanları da kendine hayran bırakan Celâleddin-i Rumi ve Yunus Emre okumaya davet ediyorum.

a) Yazarlar,

b) Şairler,

c) Tüccarlar,

d) Bilim İnsanları,

e) Sanatçılar,

f) Öğrenciler ve benzerleri; kendi ülkelerinde barınamazken yurt dışında üstün başarılar sağlayabiliyorlar.

Soru şeklimizi değiştirsek hayatımız değişir diye düşünüyorum.

Hangi tür kitap okumaktan hoşlanıyorsun? Sorusunun yerine bugün hangi kitaba başladın? Sorusunu sorsak daha uygun olmaz mı? İnanın ki her kitap okunacak kadar değerlidir.  Her kitap size farklı dünyanın penceresini açacaktır ve bakış açınızı genişletecektir. Bakış açınız değişirse de hayatınız değişir.

Ne tür müzikten hoşlanırsın?  Yerine Bugünkü konserden haberin var mı? Tiyatro varmış birlikte gidebilir miyiz? Bugün arkadaşlarla sinemaya gitmeye karar verdik. Sana uyar mı? Diye sorsak ve uygulasak; kendimize, çocuklarımıza ve çevremize örnek olsak nasıl olur? Bütün müzikler dinlenecek kadar güzeldir. Bütün şiirler okunacak kadar değerlidir.

Biz hayata doğuştan bir sıfır mağlup başlıyoruz. Çünkü bizden öncekiler, bize örnek olamadıkları gibi bizim yeteneklerimizi sergileyecek alanlarımızı, en doğal hakkımız olmasına rağmen elimizden alabiliyorlar.     Biz Türkler Türkiye’mizde doğmak, yaşamak, üretmek, başarmak istiyoruz. Öldükten sonra anılmak değil. Yaşarken hatırımı sormayacaksan öldükten sonra adımı ağzına alma.

Bu yeryüzünde doğan ve yaşayan bütün insanlar Yüce Allah’ın saf sevgisiyle bu dünyaya geliyorlar. Kötü insan yoktur. Kötüleştirilmiş şartlar ve ortamlar vardır.  Herkes kendi sorumluluğunu bilse ve karşıdakinden uzak dursa dünya kendiliğinden düzelecektir. Evet, uzak dur; Senden yardım istenirse yardım et. Yargılamak ve hesap sormak sadece Yüce Allah’a mahsustur.      Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz