Tekrar ediyorum ve aynen tekrar siz okuyucularımıza sunuyorum.  “Ya neymiş bu Vakıf İş Hanı meselesi.” O Kadar yazıldı, çizildi, imzalar toplanıldı. Ardı ardına gelen açıklamalar oldu, imar planları değişti, mahkeme bile açıldı. Fakat Büyükşehir bir türlü imar planını değiştirdiği yeri satın alamadı.

Yeşil alan meraklılarına sesleniyorum. Hiç mi araştırmıyorsunuz? Öyle burayı yık, hemen yeşil alan yap demekle olmuyor bu işler. Bakın Vali Bey bile kamuoyunun yanıltıldığını ve meşgul edildiğini söylerken, yeşil alan sevdalılarının bu tutarsız Vakıf İş Hanı da nereden çıktı?

 

Geçtiğimiz yıl Vakıf İş Hanı ve Atatürk Caddesi’ndeki Antakya Oteli için 5 bin üzerinde imza toplanılmadı mı? Hani o imzalar meclise kadar gidip bu işin sonuna kadar takipçisi olunacaktı? STK’lar size soruyorum? Nereye kadar takip ettiniz?

 

İmar Planında şuan ki Hatay Künefecisinin ve hemen yanındaki binanın yıkılıp yeşil alan olarak yapılması ve Kent Meydanına dönüştürülmesi gerekirken, neden herkes bunu boş geçiyor. Ne yazık ki burada da yine araştırma ve öğrenme içgüdü eksikliği ortaya çıkıyor. Merak ettiğini öğrenmek yerine, hakkında hikaye uydurmak yorum yapmak daha kolay geliyor. STK adını taşıyan kurumların, çevrecilik üzerine son bir yılda ne yaptığını da burada soralım?

 

Kamuoyunun siyasetçiler tarafından kasten yönlendirilmesi ve köpeğin önüne atılan etsiz kemik misali oyalanmasına hepimiz bir şekilde alet oluyoruz. Buna izin veren STK yöneticilerin şunu dediğini de unutmayalım. “Ben Bağcıyı dövmeyeceğim, üzüm yiyeceğim” meali şu; “Banane ya ben kendi çıkarıma bakarım. Yeşil alan mı istiyorum. Vali Ürgen yeter bana. Olmadı Atatürk Parkı var. Siyasetçiler lehine Propaganda yaparım yeter” yani biraz batini bir meal oldu ama zaten her meal biraz batini unsur içermiyor mu?

 Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz